V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Takovej ten papirek, tady byl, sem sem ho daval, takovej bilej byl, bylo tam napsano neco dulezityho, kam ste mi ho dali? Nikam. Tak to asi dostal nozicky a vodesel ...
Jj, takovej malej aluminiovej klíček
Jo a dneska sem ti to zase byl pripomenout na jabberu, kdyz sem te videl online (to neni zas tak casto) a nekdo mi tam napsal ze nejsi doma. Navic cesky. Jestli me jenom netahas za fusekli ...
Já na titulky (znělky) nekoukám, ale tenhle song jsem zachytil tady
A co bys jako v ty praci chtel delat?
Ja nastesti jabber nosim v mobilu vsude s sebou...toho jsem se bál
A co bys jako v ty praci chtel delat?To je špatně položená otázka! já bych samozřejmně nejrači nedělal nic, mám ale nadřízené, kteří chtějí prvý opak...
Basket používám velmi aktivně. Už mě nebavilo pořád hledat kde mám ten soubor s poznámkami k danému projektu. Takhle mám všechno přístupné na jedno kliknutí. Jen škoda, že autor nemá čas a port na kde4 je tak v nedohlednu
Zatim je toho víc, něco do blogu, něco do poznámek v kontactu, něco do mobilu, jak podle dostupnosti. Čili poznámky mám některé více, jiné méně dočasné, nevadí mi, že se občas na více místech kryjou.
Doplňuju: snažim se mít vlastní twiki, stejně tak mam ve správě 3 instalace twiki a koumam, jak je synchronizovat, když každý obsah je svym způsobem privátní. Takže zatim ručně a copy&paste.
Me zatim nejvic vyhovuje KNotes, rychle vyvolani alt+shift+s (schovani alt+shift+h). Ma export do textaku, primy tisk, odeslani mailem a alarm.
Mně u knotes vadí akorát řádkování, přesto de facto jsem si zvyk.
Svou paměť a bílou tabuli... Věci si zapamatuji (a nebo si zapamatuji počet věcí k zapamatování a doma na to nějak příjdu (obvykle při pohledu na rozvrh) a přepíšu na bílou tabuli.
Z odškrtávání mám pak mnohem lepší pocti
Znamy pouziva Zim (desktop wiki). Ja si na to nejak nezvyk, pouzivam gedit :), v nejhorsim pripadne tuzku a papir.
Od doby co jsem objevil „wikidpad“ wikidpad.sourceforge.net/ a vyřešil jeho synchronizaci přes „dropbox“ www.getdropbox.com jsem tím nejšťastnějším člověkem. Všechny svoje poznámky mám téměř neustále u sebe, jsou prolinkované, obsahují jednoduchý todolist a spoustu dalších nakažlivých vychytávek. Jenom na první pohled může člověka vyděsit složitost ovládání, nicméně po chvíli času věnovaného nápovědě, se dostaví pochopení a vděk autorům :)
Zim + hromada papirku.
Saturnina mít doma chce každý
gedit + plugin bookmarks
nebo evolution...
Používám Basket, ale blbé je, že se teď moc nevyvíjí a nikdo neví jestli a kdy vyjde KDE4 port. Možná časem zkusím ty udělátka v Kontactu.
Tiskni
Sdílej: