V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Restartovat system? Kvuli takovehle prkotine?
No potes prase.
taky mam pocit ze tu nekteri zavadeji silenosti ... z widli , a k tomu ani tam neni potreba restart kvuli takove prkotine ....
A když tak koukám na ten adresář ... kdy že bude NORS4?
Dedline pro vydání stable release mám 18.1.09, takže už celkem brzy :)
no už aby
stejně snadno jako Subversion pod Windows pomocí klienta Tortoise
Jestli stejně snadno, pak pán bůh s tebou.
Přesně. Ještě kdyby pod Windows byly příkazy jako find
(specielně parametr -exec
) a CMD.EXE
umělo eval, tak je to skoro použitelné
Já bych ho tak špatně neviděl. Ještě před rokem jsem na Woknech pobýval a TortoiseSVN byl dobrý pomocník. U všech těhle GUI klientů je výhoda, že hned vidíte, které soubory jste změnili a můžete velmi rychle a snadno commitovat samostatné soubory. Rychleji než přes konzoli.
Osobně používám u Bazaaru oboje, CLI i GUI. GUI pro commitování změn do svého repositáře, protože vždy rozděluji změny do několika samostatných commitů a tak se mi hodí, že vidím všechny změněné soubory a hned vedle vidím jejich diffy. A konzoli pro pushování do launchpadu (přes alias).
Používám ještě GIT pro synchronizaci notebooku a stolního PC a tam to dělám stejně. Než bych přes konzoli našel, které nové soubory jsem vytvořil a musím je přidat do indexu, zbělely by mi vlasy (protože nechci synchronizovat úplně vše ve stromě). A pro merge z počítače na počítač mám pak samozřejmě opět alias. Myslím, že je to takhle poměrně efektivní.
Pro Ubuntu jsou na launchpadu repozitáře s vývojovou verzí bzr-gtk nimiž nautilus funguje, takže není potřeba tahat balíčky pro Debian. Udělal jsem to asi předevčírem a všechno funguje pěkně, akorát jsem do nějakého souboru musel dopsat "import os". Docela se mi to líbí, ale jako doplněk, ne náhražka příkazové řádky.
A co to má dělat? Podle toho odkazovaného snímku to vytvořilo emblémy.
Dal jsem si vyhledat snímky toho TortoiseSVN a zdá se, že to v Exploreru přidalo do kontextové nabídky položky pro práci se SVN... bzr-gtk taky přidal do nabídky Nautilu takové položky, nebo to jen vytvořilo ty emblémy?
(Já jsem bzr-gtk viděl jen jednou, asi před půl rokem, a s Nautilem to nemělo nic společného...)
JJ, v kotextové nabídce přibyly volby pro práci s Bazaarem. V podstatě to vypadá jako napojení mezi Nautilem a Olive-GTK.
To to takhle zkurví ty rozestupy mezi ikonami? To si snad děláš prdel? Tohle tedy rozhodně náhrada za TortoiseSVN není, ten takhle nemrví ikony. Ale oni to vlastně takhle mrví ty emblémy ... nautilus totiž dodnes neumí změnit ikonu adresáře (to, co měníte ve vlastnostech je shit, protože to umí jen jednu velikost ikony a pak to kreténsky škáluje a kurví kvalitu), to KDE je na tom podstatně lépe. Kdyby ty emblémy alespoň nějak dotáhly do použitelnosti a šli umístit na libovolnou pozici ikony, ale né, ono to musí stačit takhle hnusně.
Tiskni
Sdílej: