Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
gpstrans
nefunguje, nepozná typ zařízení, což u tak starého HW překvapuje.
gpsman
kupodivu funguje, podařilo se mi nahrát route.gpx
soubor vygenerovaný plánovačem tras z mapy.cz. Škoda že neumí při uploadu inteligentně snížit počet bodů, aby se vešel do limitu.
Máte někdo ten krám taky? Je dobré přehrát vestavěnou mapu ČR třeba některou GPL-kovou z http://gps-maps.info/? Co používáte za software?
Tiskni
Sdílej:
4) Aha, takže spíš ne. Zaplatíš a máš hovno. Tohle se mi nelíbí. Věci jako mapy, slovníky, gramatická pravidla, syntéza a rozpozníní řeči apod by měly být vyvíjeny jako průběžně aktualizované a volně dostupné data/aplikace pod GPL licencí, vyvíjené za přispění daného státu- je to přece to co státní instituce definuje, a je tam velký multiplikativní efekt. Ale to ne, raději se budou vyhazovat peníze na kraviny typu peprnet. :(Rekni mi prosim jediny duvod, proc bych ti ja mel ze svych dani platit vyvoj nejakych map? GPS mapy jsem si (Wayfinder) zakoupil od zahranicniho vyrobce, ktery je zaplatil sam, jak k tomu ted prijdu? Uznavam, ze oproti peprnetu je to o neco mensi debilita, ale proc sakra by typicky komercni sektor mel sponzorovat stat?
Jako docela podraz vidím hlavně to nainstalování mapy bez jakékoliv licence, takže člověk nemůže vyzkoušet jiné mapy, a eventuálně pak nahrát zpět tu starou.Tak tohle nevim, podle mě to je tak, že nahráli mapu do GPSky, takový free trial (protože ven v podstatě dostat nejde - navíc když ta GPS je bez kabelu). To třeba spoustě lidí nevadí a stačí jim. A ten, kdo chce mapu lepší, si mohl za 1500,- koupit kabel a celou TOPO50 mapu. Spousta lidí si koupila u Mountfieldu jen tenhle balíček, aby měli TOPO50 mapu třeba v US verzi GPSky (nebo tak nějak).