abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Pojistovna, policajti a moje kolo

    9.7.2006 23:09 | Obecné

    Nekolik z Vas se mne pod minulim prispevkem ptalo, proc nic nedostanu za ukradnute kolo, kdyz chyti zlodeje.
    Pravda: Pokud policie nechyti zlodeje do 1 mesice, cely pripad odlozi s vysledkem - pachatel neznamy. S timto jiz mohu prijit na pojistovnu a oni vyplati prislusnou castku. Pokud zlodeje pote chyti, tak si to s nim pojistovna vyridi sama.
    Pokud, ho ale policie chytí do jednoho mesice, penize za kolo si z neho musim ziskat pravni cestou - obcansko pravni spor. Pokud neni ten muj zlodej uplne blby, tak penize nekam ulije a bude delat ze je svorc, tak mi to kolo bude splacet z podpory asi 100 let.:)

           

    Hodnocení: 81 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    9.7.2006 23:33 MarzocchiDH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    Ne, ono se to po něm dá vymoci i exekucí, pokud nemáte smůlu na zloděje a on bydlí.

    Mě ukradli kolo před lety, ten člověk těch kol nakradl asi 20. Chytili ho a šel sedět - měl předtím i jiné delikty. Peníze za kolo nemáme dodnes. Ze spisu sice znám jeho adresu, ale je mi k ničemu.

    Chytit ho, tak je mrtvej, zmetek.

    10.7.2006 10:26 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    Chytit ho, tak je mrtvej, zmetek.

    Ty jo, to jako dostal trest smrti za kradez kola? :-D Jinak kdyz mne ukradli kolo, tak zlodeje nechytili, ale prachy jsem nedostal, protoze jsem ho nemel pojisteny... :-(
    θηριον ειμι
    vencour avatar 10.7.2006 13:14 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    Nevim, jak doslova to bylo míněno, viděl jsem Zloděje kol a jsou situace, kdy je obojí špatně, buď skončim já nebo zloděj. Ve středověku se za krádež sekala ruka. Minimálně je o tom film o nějakym mistru oltáře na Slovensku.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    8.6.2009 09:33 cyklistické kalhotky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    tak to jo, dnes jsou zlodeji hodne vycurani - majetek aby ochranili pred exekucii tak maji casto napsano na nekoho jineho, hajzli

    ---

    cyklistické kalhotky

    10.7.2006 09:19 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    Pořádně mu rozbít obličej. Nemám rád zloděje
    S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
    10.7.2006 10:33 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    Sám jsi zloděj, tak mlč!
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    10.7.2006 12:14 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    co to kecáš?
    S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
    10.7.2006 12:48 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    To že jsi sprostě okradl MSI není nic, co?

    Ubožáky bez hrdosti a špetky sebeúcty jako seš ty nesnáším. Klidně ze sebe udělat podvodníka kvůli pár korunám! Radši bych byl měsíc o chlebu a vodě než udělat to co ty.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    10.7.2006 14:46 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    Hm, a co je na tom, že jsem reklamoval základní desku ze které při normálním používání vypadla SMF součástka?
    S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
    10.7.2006 15:02 Milan Horák | skóre: 24 | blog: strange blog | Havlíčkův Brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    Citováno z Tvého webu:
    Stalo se to při nandavání nového CPU chladiče, nešel tam, tak jsem trochu zabral a křup. SMD bylo venku Naštěstí toto vyřešila reklamace typu: Dneska ráno jsem si chtěl zapnout PC a nic nenabíhalo. Jenom černá obrazovka. Asi to bude rozbité.
    Aspoň nelži :-(
    Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Ale ten pocit ... ;o)
    vencour avatar 10.7.2006 15:07 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    Schválně kolik lidí ve vašem okolí by se zachovalo na rovinu a kdo by to chtěl vyřešit levotou? Na druhou stranu - aspoň, že se tu za to pranýřuje.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    10.7.2006 15:36 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    A nandavání nového chladiče není normální používání desky? Ona tam opravdu nedržela :-D
    S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
    10.7.2006 15:42 Milan Horák | skóre: 24 | blog: strange blog | Havlíčkův Brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    Nandávání způsobem, který tu desku mechanicky nepoškodí ano ;-)
    Ten Tvůj v žádném případě ;-P

    To vencour: pokud bych to řešil reklamací, rozhodně bych pak nikde v diskuzi netvrdil, že to bylo normální používání ;-)

    Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Ale ten pocit ... ;o)
    davida avatar 10.7.2006 17:53 davida | skóre: 13 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    RTFM! Pokud pouzivas spravny chladic a nandavas ho spravnym zpusobem, tak to jde velmi jednoduse a nic neznicis ;-)
    10.7.2006 18:29 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    Chladič nebyl kompatibilní s MSI deskou. MSI deska nemá kolem socketu dost míst. Asus socket je o něco vyšší takže nebyl s nandaváním problém.
    S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
    vencour avatar 10.7.2006 13:06 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    V tom je jako logika?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    10.7.2006 13:17 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    CO? Mně je celkem šumák, jestli v tom někdo vidí logiku nebo jestli v tom nějaká vůbec je. JÁ mu říkám, že jako zloděj by měl raději mlčet. JÁ mu to říkám. Nedokazuju mu, že musí mlčet. Žádnou logiku nepotřebuju.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    davida avatar 10.7.2006 13:21 davida | skóre: 13 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    Tak tak, budiz mu odpusteno bude-li se chovat slusne a podle pravidel
    vencour avatar 10.7.2006 14:28 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    <vtip>Dav kamenuje člověka. Přijde k nim Ježíš a zvolá: "Kdo jste bez viny, hoďte po něm kamenem". Z nebe přiletí kámen. Na to Ježíš: "Mami, proč TY se do toho pleteš"?</vtip>

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    10.7.2006 14:40 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    Taky znám jeden vtip.
    Přiběhne osmiletý synek k mamince a křičí:
    "Mami, už vím, proč je tatínek tak tlustý."
    "A proč?," na to maminka.
    "Ráno jsem za ním vběhl do kanceláře a viděl jsem, jak ho sekretářka nafukuje."
    Asi je jasné, co jsem tím chtěl říct.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    10.7.2006 14:43 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo
    Jo a zapomněl jsem ti říct, že jsi mě dost urazil. Parádně jsi to přehnal, čekám omluvu. Vážně.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    vencour avatar 10.7.2006 14:48 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pojistovna, policajti a moje kolo

    Za to, že "kdo je bez viny, hoďte kamenem"?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.