Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Když je člověk doma a nudí se vymyslí spoustu věcí. Mě třeba napadlo, že bych mohl konečně ovládat PC hlasem.
Dělal jsem nějaký psí kusy se Skypem a nahodou jsem v časáku Linux+ viděl recenzi na program na ovládání PC hlasem. Začalo mi to vrtat hlavou a nakonec jsem si ho nainstaloval. Ten program se jmenuje Perlbox-voice domovská stránka programu
Jelikož mám debian tak jsem si nainstaloval verzi z deb balíku, která je tady. Program ještě potřebuje Sphinx2 a dobrovolně Festival(doporučuji nainstalovat) a samozdřejmě Perl-Tk, tyto knihovny naleznete v oficiální Debianovské databazi.
Když máme program nainstalovaný zobrazí se nám trochu podivné okno ale nastavení zvládne i malé ditě. Klikněte na config a tam si můžete nastavit svůj primární prohlížeč pro odkazy z perlbox-voice, dále zde máme pluginybohužel je jenom dostupný plugin pro KDE(myslím si ale že přibydou další), další nastavení je Use magic word? doporučuji ho zapnout, slouží k tomu, že když něco řeknete tak to hned nevezme a neudělá to ale že nejdříve musíte říct toto kouzelné slůvko které si můžete libovolně nastavit.
Další duležítá záložka je Vocab zde můžeme přidat slova a příkazy které budou fungovat.
Když máme nastevená slova tak jdeme na záložku Control kliknem na Start listeren, tím spustíme očekávání na příkaz. Nyní můžeme počítač ovládat hlasem
Program je ve verzi 0.09 a je to znát především překážkou je zadavání příkazů tím že je napíšete a pak je musíte říkat s anglickou výslovností. Lepčí by bylo si je nadiktovat svým hlasem a s jakou koliv výslovností. Nevím jestli s tím autor do budoucna počítá ale jisťe by to bylo veliké zlepšení. Dále by mohlo být přidáno možnost minimalizování do systémové části panelu a zapnutí vždy po startu. A jako další by mohlo mít nějakou frází použít klávesovou zkratku, možná že to jde ale mě se to nepovedlo. Kdyby program slinil všechny tyto body byl by velmi užitečný a mohl by jedním z nejlepších nástrojů v Linuxu.
Kdybyste věděli něco k programu co jsem zde nenapsal upozorněte a nebo kdyby jste znali nějaký jiný program na ovládání počítače napište to do diskuse.
Tiskni
Sdílej: