Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).
Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.
V Edici CZ.NIC, knižní řady správce české národní domény, vychází nová kniha Martina Malého Kódy, buildy, firmwary. Autor po půl roce od vydání předchozího titulu přichází se svou již sedmou knihou, tentokrát zaměřenou na vývoj programového vybavení pro embedded zařízení. Publikace s podtitulem Základy vývojářského řemesla pro tvůrce hobby elektroniky nabízí praktického průvodce pro všechny, kdo své projekty vytvořené s Arduinem
… více »V Brně na FIT VUT probíhá dvoudenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.
Byla vydána nová verze 15.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.
Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.
Tak v linuxu se asi na televizi nepodívám. Mám (kolikrát už i tady zmiňovaný) WinFast 2000 XP a to RM Edition
Ve Windows mi fšeckno běhá jak má. Nainstaluju ovladače, naladím kanály a je to. Ale v linuxu mám prostě smůlu. Jakýkoli postup je marnost. Jestli je to tím, že mám ATI Radeon 7000 a s takovou starobou to nefunguje?
Spousta lidu si pochvaluje jak nainstalovala Ubuntu, SuSe, Mandrivu (doplň libovolnou distribuci), spustili tvscan a už koukali. Případně se trošku pohrabali v etc/modules, nebo v ATI driverech a hurá. Zkoušel jsem to po nich, dokonce jsem si nainstaloval i distro, ve kterým jim to šlapalo a nic.
Asi jsem fakt kříženec lamy a BFU.
Tiskni
Sdílej:
Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11) Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11)Pak by stačilo jen loadnou modul bttv (modprobe bttv) a je to. Po spuštění TVTIME to píše co? Možná nemáš jen naladěné programy. Stačí spustit tvtime-scanner. Já jsem s tou kartou opravdu spokojen i dálkové ovládání zcela bez problémů a obraz mi přijde lepší než u té mé nešťastné Herkulesky. Za 600Kc doporučuji všem
. Obraz opravdu pořád není ideální (ono to ale bude i tím mizerným signálem). Bohužel asi bude problém ji sehnat.
Já jsem ji zatím našel jen v AUKRU a nějakých bazarech. Nakonec by to snad ani nevadilo, ale tam mi ji nikdo nepučí a co když to nebude lepší
(vyhodit litr oknem, se mi moc nechce).
U nových je všude P7131 a to asi nebude ono?
mplayer tv:// -tv driver=v4l2. Jestli se zobrazí šum nebo tak něco, tak je to v poho, za driver přidej další parametry podle man stránky.
.
Zkus tedy tohle
modprobe bttv card=34 tuner=38A ještě něco. Pokud spustíš TVTIME a vypneš autodetekci, vidíš alespoň šum?
until dmesg | tail -2 | grep "Chip x34 detected" do rmmod tuner rmmod tvaudio rmmod bttv modprobe bttv modprobe tuner modprobe tvaudio usleep 30000 doneDálkové ovládání má pak podobnou veselou smyčku. Taky se mi líbí ta evoluce - napřed to fungovalo normálně, jenom jsem ovladač musel z nějakého důvodu načíst až po startu X. Pak jsem musel začít cyklovat tvaudio, aby fungoval zvuk, dálkové ovládání fungovalo. Pak jsem musel přidat smyčku i pro ovládání, pak jsem musel odebírat moduly až po bttv. No a s příchodem FC5 to začalo navíc ještě tuhnout při odebírání modulů v nesprávném pořadí (musel jsem prohodit tuner a tvaudio) a stále mi občas nenaběhne dálkové ovládání. Mám takové tušení, že s příchodem FC6 vybavím tím svým tunerem nejbližší popelnici a koupím nějaký pořádný hybridní tuner...
dmesg | grep tunermy vypíše toto
[17179588.440000] TV tuner 44 at 0x1fe, Radio tuner -1 at 0x1fe [17179588.652000] cx88[0]: Leadtek Winfast 2000XP Expert config: tuner=38, eeprom[0]=0x01 [17179588.696000] tuner 1-0060: All bytes are equal. It is not a TEA5767 [17179588.696000] tuner 1-0060: chip found @ 0xc0 (cx88[0]) [17179588.696000] tuner 1-0060: type set to 38 (Philips PAL/SECAM multi (FM1216ME MK3))Nic jsem nikam nezadával. Taky ubuntu