Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Ok, posonduju časem, o co jde.Ty jóó, sedmnáct let ... fakt od roku 1994.
Někdy v roce 2000 byla www.hokejka.cz, kde je jí konec.
Co přátelé a spoluhráči ze zahraničí? Pár fajn lidí jsem na HT potkal.
Jo tak to dík za vysvětlení. Zatim nejvíc oceňuji přítomnost náhody, každý manažer se na HT chová jinak. Takže spíš vítám dění s lidským faktorem. Potkal jsem lidi od nás ze západu na HT, vnímal zážitky jiných. Tohle k tomu taky patří.
Na HT je co jeden týden zápas, tři sezóny za rok. Kdysi jsem prolízal statistiky vlastních soupeřů i těch lepších a zkoumal taktiky a strategie, které použili. Jestli se jednou dostanu výš, na to se teda zrovna netěšim.
Hokejka se hrála snad 3x týdně, tam mi to vadilo víc. Hattrick už sleduju spíš vlažně, za poslední 2 roky se zas trochu změnily pravidla, např. doladily co do vlivu třetího hráče v lajně, třeba u 3-5-2 a 4-4-2 má být přínos toho třetího středního záložníka menší než u dvou dalších. Krom toho skončil alltid.org, to byla stránka, kde byly vidět ratingy jednotlivých řad a šlo podle nich porovnávat týmy přesněji než podle hodnocení ve hře. Něco přibylo do samotného prostředí hry, takže se to možná srovnává ... nemam momentálně chuť ... no, momentálně, už docela dlouho ... se hrabat znova souvislotech, pravidlech, sleduju, že moje očekávání jsou naplněné ohledně vývoje zápasu a tak, čili věřím, že těch změn tolik není.
Aneb v pravidlech něco je a zbytek si musí manažeři zjistit sami, jaký je rozdíl v přidělených šancích při držení míče 60:40 nebo 70:30 například.
Takhle jsem kdysi dávno znova a znova hrál Civilizaci jedničku, jednou se mi povedlo mít populaci sto miliónů lidí, nikdy jsem to nepřekonal a tak i proto padl důvod ji hrát. V HT se mam ještě kam hnát. Jooo pamatuju i to, že byla aféra, že někdo skupoval hráče s TSI (=indexem výkonnosti) nad milión a pak je propouštěl a ještě o tom dělal video ... reakce byly na to různé, ať už "já se s nim piplal a on ho vyhodí" nebo i "ještě že tak že ubývá monster na HT".
Prostě s reálnými lidmi chca nechca se k vám dostane i projev lidské individuality.
Když tak teď koukam kolem sebe na HT, tak mi došlo, že i tak zuřivý bidování o někoho vyhlédnutýho, posilu, snad v off-line manažeru nemůžete mít? Měl jsem kvůli tomu posunutej i o půl hodiny čas přestupu, cca o 15 bidnutí na hráče.
Jo pravda, vzpomínam si, chvíli jsem na ní byl, když se rozjížděla, vzpomínam na roster hráčů, jak jsem jim nastavoval něco ... časy a pořadí zápasů bylo tuším trochu ... rušné. Kdysi jsem si piloval Poldinku Kladno,na původní ještě bleděmodrý Hokejce, když jsme vyhráli venku, tak hráčům stoupl skill až snad o deset. U tý nový hokejky dostal přednost Hattrick ... a reálnej život.
Tiskni
Sdílej: