Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Tuhle mě zase jednou bezvadně pobavil Radek Hulán na svém blogu článkem o tom, jak mít navštěvovaný blog. Myslím si, že ty jeho rady jsou opravdu dobré. Jsou natolik dobré, že se podle nich více méně řídí většina bulvárních plátků.
Nejprodávanější noviny ve světě jsou právě bulvární deníky. Jestli se nepletu, tak u nás je jedničkou Blesk, své "seriózní" konkurenty nechává za sebou. (To, že noviny jako MF Dnes a Právo se čím dál víc bulvarizují nechme stranou.) Lidi nechtějí informace, chtějí zábavu. Tento stav je zcela přirozený, vždyť první noviny byly taktéž v podstatě bulvár, novinářství jako "prestižní" povolání je vynálezem až moderní doby, staří novináři a reportéři byli normální lovci senzací (všiměte si, jak vágní termíny používám, to abych se moc nespletl).
Je tedy celkem logické, že blog, který má jisté atributy bulvárnosti, bude čtenáři vyhledáván. Osobně chodím na hulan.cz/blog ze stejných pohnutek jako na blesk.cz - za zábavou. V obém jsou provokace, sex, pohoršení, rychlé soudy a trocha drahých hraček (chytré telefony a silná auta).
Tedy abych rADovi příliš neblížil, jeho technické články mají jistou informační hodnotu, pomluvy v Blesku mají entropii blizoučko nuly (ale zase je tam víc fotek spoře oblečených holek).
Bulvár velice barvitě popisuje, co si myslí lidi, kteří nemyslí. (řekl tuším Arnošt Lusting v Pátku Lidových novin, někdy na jaro t. r.
Autor tohoto textu prohlašuje, že si nikdy nekoupil tištěný Blesk a všechny reklamy má ve webové verzi zablokované.
Tiskni
Sdílej: