Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Oracle vydal verzi 1.0 univerzálního virtuálního stroje GraalVM, který umožňuje běh programů napsaných v jazycích založených na JVM, JavaScript, LLVM bitcode a experimentálně Ruby, R a Python.
Julia Evans pomocí svých kreslených obrázků proniká do Linuxu a informačních technologií. Vedle ucelených zinů publikuje také jednotlivé kreslené obrázky (RSS).
Jordi Sanfeliu vydal verzi 1.0.0 svého unixového jádra Fiwix (Wikipedie) určeného také pro výuku operačních systémů. Dle článku na OSNews na něm začal pracovat již před více než dvaceti lety. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Stáhnout a vyzkoušet lze živou disketu nebo CD s GNU/Fiwixem.
Byla vydána nová verze 10.7 open source alternativy GitHubu, tj. softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech, GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností v příspěvku na blogu. Vývojáři GitLabu zdůrazňují Web IDE (YouTube) a SAST (Static Application Security Testing) pro Go a C/C++.
Predsalen, tých 90 decibelov a otrasy z kopáka nie sú práve vhodné akustické prostredie pre medikov naokolo90dB? To by ses musel docela krotit
Keď už by to bolo zosilnené, chcelo by to previesť na nejaký digitálny signál. Na to treba použiť asi nejaký A/D prevodník...No to je skvělý nápad
Nejaký AVR? Bolo by treba každý úder skonvertovať na číslo a poslať ho spolu s "číslom senzoru" po zbernici do kompu...Nevím o AVR, který by uměl převádět víc než jeden analogový signál naráz. Respektive takhle... většina má víc analogových převodníků, ale v jeden okamžik umí převádět jenom jeden.
Hádam že konvertor RS232-USB nie je príliš drahýFT232BM je to co hledáš, v GME v Praze za 120Kč. Jeden konec připojíš k sériovému rozhraní mikroprocesoru, druhý zapojíš do USB v počítači - v systému se objevuje jako ttyUSBn a chová se stejně jako ttySn - pracuješ s ním jako s trochu rychlejším sériovým portem.Otázka je, ako jednoducho/zložito by sa to celé dalo softvérovo ovládať.
Ale aj do toho softvéru by som sa bol ochotný pustiť, keby som mal aspon nejak vyriešené predchádzajúce problémyAbych pravdu řekl, v porovnání s vyráběním toho softwaru by se možná to ostatní ani nedalo považovat za problémy
Ze?Keď už by to bolo zosilnené, chcelo by to previesť na nejaký digitálny signál. Na to treba použiť asi nejaký A/D prevodník...No to je skvělý nápad![]()
Nevím o AVR, který by uměl převádět víc než jeden analogový signál naráz. Respektive takhle... většina má víc analogových převodníků, ale v jeden okamžik umí převádět jenom jeden.To by nebol problem, keby tych X vstupov dokazal obijst par100-1000x za sekundu... Ako casto by bolo treba, to by zalezalo od toho, aky "dlhy" je "signal uderu" z toho pieza... Co teda momentalne nemam predstavu..
Abych pravdu řekl, v porovnání s vyráběním toho softwaru by se možná to ostatní ani nedalo považovat za problémyNa to sa kazdy pozera zo svojho pohladu... Mne zase pride vyrobenie softveru to najjednoduchsie: prijimat raz za cas 2 cisla (ID cidla + intenzitu uderu), a podla toho prehrat nejaky sample (resp. v zlozitejsom pripade, ako som uz pisal, upravit uz prehravany sample). Jasne, nebolo by to dokonale - ale rytmus by sa na tom cvicit dal.. A az by nadisiel cas, presiel by som na nieco poriadne
Tiskni
Sdílej: