V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Dalsí kousek pythoního kódu, na který jsem pyšný.
Nejsem pyšný na sebe, nejde o nic složitého ani objevného. Jsem pyšný na python, protože jsem zase jednou zjistil že jsem neudělal chybu, když jsem se vybodnul na Javu.
O co jde ? Potřebuji předem neznámou datovou strukturu serializovat do ekvivalentního pythoního kódu. Není to žádná raketová věda, ale čekal jsem spoustu otravování s tím, aby byl výsledek syntakticky košer, aby to pobralo vnořené struktury, aby se to dalo snadno rozšiřovat o nové datové typy. Když jsem se konečně přinutil přestat "psát Céčko v pythonu" a začal "přemýšlet v pythonu", vyplynulo to samo, s jednoduchostí a samozřejmostí, která mi ještě ted bere dech.
# convert data to code import types data2code = { types.DictType: lambda x: "{" + ", ".join(["%s: %s" % (textualize(k), textualize(v)) for k,v in x.items()]) + "}", types.TupleType: lambda x: "(" + ("".join([ textualize(i)+", " for i in x ])) + ")", types.ListType: lambda x: "[" + (", ".join([ textualize(i) for i in x ])) + "]", types.StringType: lambda x: '"%s"' % x, types.UnicodeType: lambda x: '"%s"' % x, types.IntType: lambda x: str(x), types.BooleanType: lambda x: str(x), types.NoneType: lambda x: "None", } # shorthand for converting of given val def textualize(val): return data2code[type(val)](val)
Tiskni
Sdílej:
repr(object)Return a string containing a printable representation of an object. This is the same value yielded by conversions (reverse quotes). It is sometimes useful to be able to access this operation as an ordinary function. For many types, this function makes an attempt to return a string that would yield an object with the same value when passed to eval().