abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.7. 14:22 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.7. 12:22 | IT novinky

    Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.7. 04:33 | IT novinky

    Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    22.7. 20:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (25%)
     (6%)
     (5%)
     (5%)
     (2%)
     (3%)
     (28%)
    Celkem 120 hlasů
     Komentářů: 15, poslední včera 15:10
    Rozcestník

    Fallout

    25.6.2007 01:06 | Přečteno: 2507× | Linux | poslední úprava: 25.6.2007 01:08

    "Došlo mi to až když mě vyhodili z vaultu.. já nechtěl být dobrovolník, oni chtěli abych byl dobrovolník. Hned jak jsem vykoukl z té obrovksé ocelové díry před vchodem na mě koukala mrtvola někoho kdo zkoušel něco podobného co teď já. Všude je tma a já se bojím rozsvítit i jednu z těch starých světlic co mi dali. Nakonec se tedy rozhoupu a vidím, že kolem mě jsou všude stíny čehosi.. pomalu vykračuji vpřed.". Takhle začíná jedno z největších dobrodružství herního světa :)

    Ale hru nechme stranou, hodně z Vás ji zná a hodně z Vás jí i přes wine hrálo. Kdo to ovšem chce zkusit, tak se mu možná bude hodit pár řešení malých problémů ke kterým jsem dneska dospěl (hlavně dohledal). Takže krok jedna: stáhneme si arch :) Nene, bude sačit jakýkoli distro kde je jedno z novějších wine. Spustíme wincfg a tady bych rád upozornil na to, že se návody rozchází. V archu mám defultně nastavený zvuk na OSS, ale s tím mi fallout nešel, takže jsem místo toho zaškrtnul alsu. Mám pocit, že mi emulace OSS nejde i jinde, ale co na tom, nepoužívám. Hned z kraje na Vás vybafne hláška o tom, že nejde změnit rozlišení screenu. Jednoduché řešení je vytvořit virtuální plochu (ve wincfg). Ta může bejt pravděpodobně jakékoli velikosti a fallout už si ji pak změní sám. Poslední problém je čeština. Na fórech dlouho neřešitelné, ale chlapci z Vaultu Šílené Brahmini (pravděpodobně aniž by to tušili) nám dali řešení (viz. link níže). Standardní instalátor češtinu sice nakopčí, ale ta nejede. Takže si ji sosneme od chlapců z vaultu i s integrovaným nejnovějším neoficiálním patchem a je to. Hra běží bohužel jen v okně. Mě to nejak nevadí, mám nerušící desktop, ale lidem s jinýma wallpaperama to vadit může. Hodně štěstí a co možná nejmíň šestých prstů :)

    Čeština a patch

    Kopie tohoto zápisku a mnohem víc lze nalézt zde :)

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Obrázky

    Fallout, obrázek 1 Fallout, obrázek 2 Fallout, obrázek 3 Fallout, obrázek 4 Fallout, obrázek 5

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    StefanV avatar 25.6.2007 07:46 StefanV | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Ti nevím, ale já ho rozjel ve fullsreenu.
    Viva el presidente...
    25.6.2007 07:47 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Povídej... byl bych rád :)
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    StefanV avatar 25.6.2007 08:44 StefanV | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Tak se částečně omlouvám, myslel jsem Fallout ve verzi 2. Nicméně nainstaloval jsem ho pomocí instalátoru fallout2.run
    Viva el presidente...
    25.6.2007 11:06 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    To neva :) Přežiju :) Dík za instalátor, využiju až dohraju jedničku :)
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    Mauriku avatar 25.6.2007 08:48 Mauriku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    No to je ale nahoda... prave prochazim krater stareho radu a premyslim kam krucinal dam tolik veci :) Tycho v kombinaci s batohem od Zimmermana to nastesti jisti :)
    You took my kindness for granted, and for that you shall never know kindness like mine, ever again...
    25.6.2007 11:14 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Fallout funguje pod wine/cedegou uz hodne dlouho, vcetne fullscreenu atd. Na cedeze to teda slo bez zadnyho haxovani konfigu. Jedinej opruz, kterej se obcas staval - kdyz jsou v menu takovy ty efekty jak obraz ztmavne do tmy nebo naopak do bile - tak to slo ukrutne pomalu (jeden fade treba na pul minuty :P).
    25.6.2007 11:34 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    To víš.. moje první hra pod wine :)
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    25.6.2007 13:46 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Štve mě, že se budu muset o prázdninách celkem dost učit na zkoušky v září. Jinak bych asi hrál jak utrženej ze řetězu. Ale třeba si najdu čas nejen na svou milou a na učení, ale i na nějakou tu hru :-) Chtěl bych si zahrát Thiefa, System Shock, Deus Ex nebo něco podobnýho. Nejspíš toho Thiefa.
    b42 avatar 25.6.2007 14:19 b42 | skóre: 12 | Ostrava/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Prosil bych uz zadne dalsi zapisky o Falloutu;) Ackoliv se povazuju za vyleceneho, mam stale vetsi nutkani si ho znova zahrat ...
    Mauriku avatar 25.6.2007 14:38 Mauriku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Znas to lidove rceni: "Resistance is futile!"
    You took my kindness for granted, and for that you shall never know kindness like mine, ever again...
    25.6.2007 18:53 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Už jen dvojka, to zvládneš :)
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    25.6.2007 14:24 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Nie je ta hra nahodou pre DOS? Minimalne verzia pre DOS urcite bola. Potom by to malo v pohode ist pod DOSboxom.
    Vykook avatar 25.6.2007 17:29 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Fullscreen:
    1.Nastav si rozlišení X stejný jako má fallout.
    2. Uprav si ~/.initrc
    exec xterm
    3. Spusť další Xka
    $startx -- :1
    4. Z xtermu spusť fallouta
    5. Hraj :D
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    25.6.2007 18:53 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    To je trochu hardcore ne ?:)
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    Vykook avatar 25.6.2007 19:05 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Proč? Nastavit to trvá přibližně 30 sekund. Já totiž strašně nerad hraju hry v okně.
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    25.6.2007 19:16 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fallout
    Mě to příjde jako vzít na vrabce kobercovej nálet :)
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.