Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Odporucam citat pozornejsie. "bezny zacinajici uzivatel" by mal dostat priamo usb image
No to je asi pravda. V kazdom pripade pokial ma BFU po ruke skusenejsieho usera (rozumej cloveka, ktory dokaze pouzivat clipboard), tak je fajn mat ten nastroj (hovorim o skripte) priamo na cd/dvd mediu. Takze plati, ze ma zmysel ho opravit (vylepsit)
Jedna z věcí,za které ASUSTek proklínám- že k EEE mi nepřibalil mechaniku Veškerý systém jsem pak musel instalovat přes USB Flash a dělat s tím všelijaký veletoč s Unetbootin, mkfs apod.
Nic co by běžný uživatel chtěl absolvovat.. Jinak OpenSUSE 11.1 není nejlepší volba pro netbook (alespoň pro 1000H nebyla). Systém je neskutečně líný a KDE 4 je porod používat.. Doporučoval bych eeebuntu
Za mechaniku by si si priplatil a esus by tym stratil na atraktivite. Pokial na to pouzije lahko vygooglovatelnu intuitivnu aplikaciu, pripadne strucny step-by-step navod, tak by to mohol dat (ale uznavam, nie je to click&go).
Trik je v tom pouzivat novsie KDE, tot vsjo. Co sa tyka poslednej vety, myslim ze (vzhladom aj na "paticku") bola dovodom tvojho komentara.
Dakujem za rozsirenie mojich obzorov
No ja som si tento vikend dal sukromny install fest a do svojej masiny som nahodil Arch 32b + Gnome a mozem spokojne prehlasit, ze nic rychlejsie som este na kompe nemal. Sice je s tym kopec roboty, ale za 3 dni sa da vacsina uloh urobit a postupne sa potom vychytavaju nehotove veci. Dolezite je vsak povedat, ze funkcny desktop som mal uz 2h po zapocati instalacie (FTP instalacia).
Tiskni
Sdílej: