V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Kromě šumu je analogová technika ve všech vlastnostech o mnoho řádů napřed. To co se dá v analogové technice vyřešit součástkami za 10 Kč, na vyřešení stejné operace v digitální technice je potřeba stroj za sto tisíc dolarů a ještě bude pokulhávat za analogem.Pokud si vyberete jednu z těch několika málo operací, které se dají analogově snadno realizovat, tak ano
Mým výsledkem má být yuv420, pro každé 4 pixely (2x2) je tam jeden U a jeden V. Takže když mám pro 4 pixely už 4 Y', tak abych mohl použít ten vzorec řekněme pro U, musel bych nejdříve zprůměrovat B hodnoty pro ty 4 pixely, zprůměrovat Y hodnoty pro ty pixely a použít vzorec.
Momentálně to dělám tak, pro každý pixel vypočítám Y, zprůměruju rgb hodnoty pro 2x2 sousední pixely a spočtu U. Pravděpodobně by mi použítí "jednodušší" vzorce v tomto případě moc nepomohlo. Leda bych U nepočítal z průměrů ale pouze z jednoho pixelu, ale pak bych asi nedostal hezký výsledek.
Jak jsem psal, nerozumím tomu do detailu. Ale jednu věc vím zcela určitě. Volba lepšího algoritmu a pohrání si s matematikou dává mnohem větší zrychlení, než ďábelsky kódovat nanosekundy pomocí asm. Možná se ukáže, že to není k ničemu.Jenže Jardík obvykle jde cestou předčasné optimalizace a ukazuje nám proč se nemá dělat. (viz. jeho starší blog kde ďábelsky optimalizoval v ASM, až se dostal na stejný čas jako naivní C program)
>> 2
" u onoho supsamplingu se mi také moc nelíbí, protože to se může bez ztráty kytičky udělat až na konci a získámé tím trochu vyšší přenost.
No a ještě bych nejspíš držel dva ukazatele do RGB pole from
, pošouplé o th->stride
a jenom je inkrementoval, protože i když z toho překladač udělá nepřímé adresování, stále to bude sahat do paměti. To samé i u výsledného Y a th->yw
.
Tiskni
Sdílej: