Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Pokud je to jenom trochu mozny, volim osobni odber nebo PPL dopravu. Rozdil v cene mezi postou a PPL nejsou tak velky. Co se tyce nakupu z ebay, tak britanie -> cr asi tejden, nemecko -> cr taky (po nemecku to prepravovala DHL, ale v cr to dostala na starost posta....bleeee. Ale 20kg veeelkej balik dorazil a i v pohode), hongkong -> cr asi 10 dni
V Itálii je problém spíše na celnici než na poště. Z nějakého důvodu jsou tam balíky zadržovány třeba týden-dva než s nimi může pošta dál nakládat. Nepředpokládám, že to bude vinou kapacitního omezeni jako u nás
Týká se to i vnitro-EU pošty?
EU->EU i non-EU->EU jak se zdá. Osobně s tím mám zkušenost -- kupující po měsící psal e-mail, že stále balík nemá. Dorazil mu asi za týden po tom e-mailu.
Že by mafie ovládla i poštu, ne jen odvoz odpadu? :)
Co mně ale docela nas*alo, že ten žlutě bijící do očí balík plácla pošťačka na sloupek vedle kaslíku a ani se neobtěžovala zazvonit. Takže si zásilku mohl vzít kdokoliv, co šel kolem našeho domu!Jen tak pro zajimavost - stezoval jste si? Co vam na to rekli?
musim povedat ze zatial som mal s CP vzdy vcelku kladne skusenosti - obchodny balik naozaj chodi na druhy den a normalne baliky/posta vacsinou za 1-3(4) dni... Posledny rok som takeho mixu poslal/prijal zo 10-15 kuskov, a zatial OK..
+1
Moje skusenosti z CP su celkom kladne... Az na tie upozornenia o nevyzvednutych zasielkach, ktore sa mi objavuju v schranke aj o 2 - 3 dni neskor ako to pride na moju postu. Uz sa mi aj stalo ze som cakal balik z Ciny a vedel som ze priblizne za tyzden mam ist pozret na postu a vystihol som presne den kedy prisla zasielka na postu. A samozrejme o 2 dni som mal listok z tej zasielky v schranke :D. A inac doba dorucenia ci je to Cina alebo USA tak sa pohybuje 1 - 2 tyzdne. A po CR to mam vacsinou hned dalsi den, niekedy na druhy.
Tiskni
Sdílej: