abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | IT novinky

    Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:33 | IT novinky

    V lednu byla ve veřejné betě obnovena sociální síť Digg (Wikipedie). Dnes bylo oznámeno její ukončení (Hard Reset). Společnost Digg propouští velkou část týmu a přiznává, že se nepodařilo najít správné místo na trhu. Důvody jsou masivní problém s boty a silná konkurence. Společnost Digg nekončí, malý tým pokračuje v práci na zcela novém přístupu. Cílem je vybudovat platformu, kde lze důvěřovat obsahu i lidem za ním. Od dubna se do Diggu na plný úvazek vrací Kevin Rose, zakladatel Diggu z roku 2004.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:33 | Zajímavý projekt

    MALUS je kontroverzní proprietarní nástroj, který svým zákazníkům umožňuje nechat AI, která dle tvrzení provozovatelů nikdy neviděla původní zdrojový kód, analyzovat dokumentaci, API a veřejná rozhraní jakéhokoliv open-source projektu a následně úplně od píky vygenerovat funkčně ekvivalentní software, ovšem pod libovolnou licencí.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    včera 03:55 | Bezpečnostní upozornění

    Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.3. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 03:44 | Nová verze

    Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    12.3. 02:11 | Komunita

    Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 00:44 | Nová verze

    Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 00:22 | Nová verze

    D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.3. 23:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (0%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1073 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 12.3. 08:56
    Rozcestník

    LinuxTag 2005 – čtvrtek

    24.6.2005 09:03 | Přečteno: 1002× | Komunita | poslední úprava: 8.7.2005 00:48

    První den návštěvy LinuxTagu. Hned na úvod musím přiznat, že jsem přijel až v šest večer, takže jediné co jsem stihnul, byla party na oslavu 10 let PHP a MySQL.

    Po cestě vlakem (přestože německým ICE, tak bylo 15 minut spoždění a já už si pomalu zvykal na to, že doprava tu funguje přesněji než v Česku), jsem se ubytoval v hotelu. Recepční ve snaze navázat komunikaci prohodila, že Praha je určitě někde v Polsku a v zápětí mě pro jistotu donutila zaplatit předem. No nic člověk nemůže očekávat zázraky.

    Pak již vyrážím směr kongresové centrum, kde se opět po roce koná LinuxTag. Dorážím těsně po šesté, kdy se oficiálně zavírá, tak zabere trochu přemlouvání než jsem propuštěn dovnitř (stačilo se domlouvat telefonem s lidmi co na mě čekali uvnitř, to byl dostatečný argument, že tam opravdu potřebuju jít :-).

    Takže jsem úspěšně dorazil do LAMP area, kde se právě konala party k 10 letem PHP a MySQL. Byla to ovšem zároveň jediná příležitost, kdy se sešel kompletní tým phpMyAdmina:

    Pak již následovala zábava podporovaná DJem:

    Následně si autoři MySQL (víte že My z názvy není z angličtiny, ale jméno dcery autora, takže správná výslovnost je švédská, dost blížící se českému my?) a PHP převzali pamětní desky:

    Poté už se všichni radostně vrhli na dorty:

    Více:

    Better, larger and uncut, aneb všechny fotky

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Bohumír Zámečník avatar 24.6.2005 11:06 Bohumír Zámečník | skóre: 19 | blog: bohous
    Rozbalit Rozbalit vše Preklep v odkazu
    s/linugtag.org/linuxtag.org/g
    "Dobrý den pane, nevíte, která bije?!"
    24.6.2005 11:43 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Preklep v odkazu
    Díky, už jsem to jednou opravoval, ale nedošlo mi, že tlačítko Uložit to neuloží, ale akorát se dostanu na náhled...
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.