Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Tak a je tu poslední díl pojednávající o programech s trochu kryptickými a podobnými jmény. Poslední na řadu přišlo Wammu, přestože je z nich asi pro většinu uživatelů nejpoužitelnější.
Přestože jsem velmi dlouho vybíral, v čem toto GUI psát, dnes této volby lituji. Ne že by wxPython byla vyloženě špatná věc, ale nekompatibilita různých verzí, které se vyskytují v různých distribucích je až neuvěřitelná. To je umocněno tím, že se nejedná o nijak moc využívaný framework, takže v mnoha distribucích je značně zastaralá verze (nebo alespoň naprosto nemožně zkompilovaná, zdravíme Fedoru). Z toho důvodu jsem musel mnohem víc energie věnovat na různé obezličky, abych zajistil kompatibilitu, místo vývoje nových funkcí, které bych určitě uvítal nejenom já.
Kromě nějaké základní práce s kontakty, kalendářem, úkoly a zprávami, umí program také zálohovat, a to hned do několika formátů souborů. Zprávy si můžete nahrát třeba na IMAP4 server, což se na zálohování celkem hodí, hlavně je k nim pak přístup odkudkoliv (pokud mobil umí IMAP4, tak i z něj ).
V současné době moc nových věci nepřibývá, projekt tak trochu vyčkává na to, až se dostatečně naštvu a přepíšu GUI do PyGTK. Nějaké návrhy už mám, ale jak dlouho to bude trvat nikdo netuší .
Tiskni
Sdílej: