Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Zúčastnili se:
Pařilo se:
Po vánoční besídce v čajovně jsme se kolem půl desáté stavili v pizzerii pro stravu a pomalým krokem při konzumaci vyzvednuté pizzy jsme se přesunuli na místo pařby. U rADOna už bylo všechno pěkně připraveno, zasíťováno, a tak jsme se do toho s chutí pustili. První co se hrálo byl právě Quake. Bylo vidět kdo trénoval, a kdo má Quaka v genech. Potom se pustil Ricochet a u něj jsme vydrželi dobře do čtyř hodin do rána. Snad proběhl i Ureal Tournament, na to už si opravdu nevzpomínám :).
Po opravdu vydatném šestihodinovém spánku jsme se svorně posílili celkem silným puerem a pustili se do druhého kola. Bylo ve znamení Unreal Tournamentu. Mětty si ke hře stylově pouštěl Blackmore's Night což jistě celé hře dodávalo hodně zajímavou atmosféru. Protože jsme se všichni pařani v ten čas přítomní dělili na tLAMAs a zbytek, a protože tLAMAs vznikly právě kvůli UT, tak první dvě místa jsem zabíral společně s rADOnem.
Po malé pauze vynucené přeci jen probíhajícími vánocemi, kdy jsme se přesunuli k štědrovečerním povinnostem se pokračovalo opět stylově Quakem. CTF šílenství nám vydrželo do třetí hodiny ranní. Nightmare! Booti už nás nijak moc nevzrušovali, a lítali jsme kolem nich BFG neBFG :).
Budíček byl nahlášen na půl desátou. Tento den byl ve hlavně ve znamení Day of Defeat. Mimo jiné už víme že válku nemohli Němci vyhrát. Američani se plahočili pře oceán aby dobyli německá území ve Francii a Němci ač se snažili co to šlo, nedokázali se ubránit. Druhá válka se prokládala Unreal Tournamentem a Quakem. Večer došlo i na Counter-Strike pozor verze 1.1!!! Večerka byla vyhlášena už ve dvě.
Všechny pařby jednou končí a většinou tak nějak smutně. Ráno jsem vstal o půl dvanácté, Mětty který spal se mnou v pokoji odcházel už v šest ráno, měl jiné povinnosti, rADOn ještě vyspával, zbyli jsme jen dva, tvrdé jádro. Jen tak pro legraci jsme zkusili Rocket Crowbar mod do Half-life. Potom už se balilo. Queeg zmizel v krabicích, rozmotala se síť (doslova a do písmene rozmotala :) ) a čekal jsem na odvoz.
Všichni jsme si slíbili že se opět za rok sejdeme při dalším ročníku Vánoc s Quakem.
Jak je vidět v seznamu železa, byl zastoupen. Na mém počítači výhradně. Wine se pochlapilo Half-Life běžel bezproblémově. Ostatní hry běží nativně. Také jsme se přesvědčili, že Samba je mnohem lepší implementací NETbiosu než ta od Microsoftu :).
Paření zdar
Tiskni
Sdílej: