Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Sdružení BSA zahájilo kampaň proti nelegálnímu softwaru Praha - Sdružení výrobců komerčního software BSA zahájilo kampaň proti pirátství a nelegálnímu softwaru.
Dopisem a později telefonicky osloví 10.000 malých a středních firem v ČR a na Slovensku.
Na postihy, které policie a soudy uplatňují vůči manažerům porušujícím autorská práva k softwaru, bude upozorňovat také v rozhlasových spotech a na internetových bannerech.
Na tiskové konferenci o tom informoval mluvčí BSA Jan Hlaváč.
Podotýkám, že ve firmě kde mám na statosti síť z principu nepoužíváme žádný nelegální software.
Chtěl bych se zeptat jak je podle Vás dobré reagovat. Nebo nereagovat vůbec?
Díky za reakce
Tiskni
Sdílej:
(1) Zakazuje seTakže se lze bránit - v tomto případě napsat na schránku odpovídající deklaraci. Ale je potřeba to udělat předem, ne až potom.
...
e) šíření nevyžádané reklamy, pokud vede k výdajům adresáta nebo pokud adresáta obtěžuje; na šíření reklamy elektronickými prostředky a jeho omezení se vztahuje zvláštní právní předpis, 5a) za reklamu, která obtěžuje, se považuje reklama směřující ke konkrétnímu adresátovi za podmínky, že adresát dal předem jasně a srozumitelně najevo, že si nepřeje, aby vůči němu byla nevyžádaná reklama šířena.
No a??? To přeci není policie. To je to, o co jim jde -- vystrašit a přimět lidi, aby jim sami začali dodávat informace. O všem možným -- všechno se hodí.
Pokud je nepošlete do háje, tak to vám teprve určitě zavolají!
Co když si založím spolek na potírání kanibalizmu a pošlu vám dopis, kde vás upozorním, že pojídání lidí je trestné? To budete vysvětlovat nejdřív dopisem, pak telefonicky, pak na schůzkách, že lidi nejíte?
V mnoha případech a užívání nelegálního softwau nese odpovědnost manažer, ředitel nebo správce sítě.Konec citátu.
A to i přesto, že nelegální software sami bezprostředně neinstalovali.
... Veškerou komunikaci s Vámi považujeme za přísně důvěrnou ...Téměř jsem si začal (ani nevím proč) myslet, že ty ne