V přihlašovací obrazovce LightDM KDE (lightdm-kde-greeter) byla nalezena a již opravena eskalace práv (CVE-2025-62876). Detaily v příspěvku na blogu SUSE Security.
Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.
Česká národní banka (ČNB) nakoupila digitální aktiva založená na blockchainu za milion dolarů (20,9 milionu korun). Na vytvořeném testovacím portfoliu, jehož součástí jsou bitcoin, stablecoiny navázané na dolar a tokenizované depozitum, chce získat praktickou zkušenost s držením digitálních aktiv. Portfolio nebude součástí devizových rezerv, uvedla dnes ČNB v tiskové zprávě.
Apple představil iPhone Pocket pro stylové přenášení iPhonu. iPhone Pocket vzešel ze spolupráce značky ISSEY MIYAKE a Applu a jeho tělo tvoří jednolitý 3D úplet, který uschová všechny modely iPhonu. iPhone Pocket s krátkým popruhem se prodává za 149,95 dolarů (USA) a s dlouhým popruhem za 229,95 dolarů (USA).
Byla vydána nová stabilní verze 7.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 142. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Epic Games vydala verzi 5.7 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Intel vydal 30 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20251111 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána říjnová aktualizace aneb nová verze 1.106 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.106 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Canonical pro své zákazníky, předplatitele Ubuntu Pro, prodloužil podporu Ubuntu LTS z 12 let na 15 let (Legacy add-on). Týká se verzí od 14.04 (Trusty Tahr).
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 5.0.0. Nově je oficiálně podporován Linux ARM64/AArch64. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Odporné poznámky pokračují svým dalším zářezem, hbitě následovány Kulturou s velkým K, kulinářstvím a Guthem Jarkovským – lvem salonů.
Ksakru, kdybych měl děti, tak bych v úřadě mohl dostat plyšové Čtvrtníčkovo psisko a lákat na něj dívky. Jenže takhle mám utrum.
boulder-oracle-sprint vládne. Mimochodem, už se nese
k vaší poctě Vzkaz #1: Když už mi slíbíte, že něco uděláte a já s tím začnu počítat a vy pak nereagujete na mejly a děláte vůbec mrtvýho brouka, nečekejte, že vás pochválím. Spíš si budu myslet, že jste vychcaní ksindli. Vy víte o koho jde. Mimochodem, je to hotovo. Ale příště bych se na to taky mohl vysrat. Verstanden?
Bez dalších komentářů: dialogy Gtk a podivné chování programů v něm napsaných.
Vzkaz #2: Sněhu. Jestli nenapadneš do víkendu, budu mít doma peklo. Předem děkuji.
Otázka na kterou neočekávám odpověď: Jestliže máme dvě databáze, mezi kterými
chceme jednosměrně přenášet různě transformovaná data, tak na to použijeme:
a) trigger a DML
b) pekelně drahou a ne příliš spolehlivou namakanou technologii, do které nikdo nevidí,
ale čtyři lidé tráví věky restarty jejích komponent. Ale zní to kůl.
B je správně.
S novým snovým připojením k síti sítí se mi otevřela možnost nahrávat hromady hezkých obrázků. A to o nás napsali poprock. Tak jsme jim to tam rozsekali, hipíkům jedněm.

alias hojte qysine
Hit týdne: At the Gates – Terminal Spirit Disease
Průser týdne: J.A.R a jejich superpéro a tak vůbec
Tiskni
Sdílej:
Vzkaz #2: Sněhu. Jestli nenapadneš do víkendu, budu mít doma peklo. Předem děkuji.
Pridavam se ke vzkazu!!!
Ale napadnout by mohl …
Redhat Fedora
Any folks?
Anyway, you may install the Mandriva RPM indicated below... Missing Dependency: libmlt.so.0.2.2 is needed by package kdenlive
Missing Dependency: piave >= 0.2.2 is needed by package kdenlive
Missing Dependency: mlt >= 0.2.2 is needed by package kdenlive
Missing Dependency: libmlt++.so.0.2.2 is needed by package kdenlive