abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    mess avatar 12.7.2007 20:32 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    Máš nainstalovaný a spuštěný HAL? Jestli jo, tak máš v KDE kontrol centru (nebo ekvivalentu v Gnome) nastavené automatické připojení média po vložení?
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    Algi avatar 12.7.2007 20:40 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    ano, to jsem zapomněl dodat - spuštěný HAL mám, když vložím disk do Lite-On, tak se automaticky připojí. takže v tom problém (asi) není. nepřipojí se pouze vložené dvd...
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    mess avatar 12.7.2007 20:46 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    No, jako workarround by šlo použít zobrazení ikon odpojených mechanik na ploše v KDE. Pokud na takovou ikonu klikneš, KDE se mechaniku pokusí připojit. A tata nic nepozná a nebude se smát :-D.
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    12.7.2007 20:52 Jiří Lisický | skóre: 31 | blog: JIL_blog | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    Zkus ji v jiném operačním systému - třeba v nějaké live distribuci, ať zjistíš první základní věc. Jestli je to chyba hardware.
    Algi avatar 12.7.2007 20:59 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    je pravda, že jsem to nezkoušel jinde, než ve widlích. zkusím si sehnat jiné live cd, ale pokud si dobře vzpomínám, tak kdydy když jsem měl Mandrake, tak to dělalo taky tohle. ale je pravda, že to jádro je na dnešek opravdu staré...
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    Josef Kufner avatar 13.7.2007 10:46 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    Pro tyhle případy mi leží vedle stolu asi půlkilová gumová palice.

    ps: Nedoporučuji používat v průběhu vypalování.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Algi avatar 13.7.2007 10:53 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    chceš tím teda říct, že ti dvd mechanika taky zlobí? mě totiž přijde, že nějak všechny ty dvd mechaniky jsou nekvalitní... nebo jsem ještě neměl to štěstí najít takovou, která by fungovala dobře.

    btw. palicí to řešit nemůžu, občas jsou to pučená dvdéčka:)
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    Dalibor Smolík avatar 13.7.2007 10:55 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    Mně taky. (Dual DVD-RW LG GSA-4120BB) Prostě mi nebere DVD-RW Memorex, kterých jsem koupil celý balík. Ostatní typy na ní jdou a naopak tyto DVD jdou v pohodě na jiných vypalovačkách ..
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Algi avatar 13.7.2007 11:03 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    no, v mém případě naštěstí bere (zatím) všechna média, akorát je prostě automaticky nepřipojí. nemůžu přijít na to, proč. kdybych teď nešetřil peníze na něco jiného, tak bych snad tu mechaniku koupil novou. ale jakou? má někdo typ na nějakou kvalitní, co hlásí, že má medium v sobě? (něco jako moje zlatá Lite-On cdromka)
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    Dalibor Smolík avatar 13.7.2007 11:17 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    Stále mám pocit, že to není otázkou mechaniky, pokud se to ručně připojí v pořádku (což v mém případě neplatí), ale systému! Minimálně někde lze v KDE natavit - periferie - úložná zařízení - přidat .., aby se ukázalo okénko, co s daným zařízením se má provést. Tohle zapůsobilo na mého známého zatvrzelého windowsáka, který mi podal foťák (Canon), abych mu na stroj zkopíroval fotky. Připojil jsem, objevilo se okénko, přesunul jsem fotky na plochu a on se jen díval s otevřenou pusou, že to ten Linux taky dokáže ...
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Algi avatar 13.7.2007 11:31 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    jistě, že to může být otázkou systému. jenomže když se podíváš výše, tak zjistíš že kupříkladu připojení cdromky probíhá automaticky. není to o tom, že by to systém hned nepřipojil, to mi funguje velmi dobře. viz zmiňovaný foťák. nebo flash disk, nebo prázdné cd ve vypalovačce. jenom prostě dvdéčko v mechanice NEC se automaticky nepřipojí. jako kdyby ta mechanika nenahlásila, že už v sobě to médium má. protože kdyby jo, tak by mi systém dal vědět...
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    Dalibor Smolík avatar 13.7.2007 11:59 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    Jj, rozumím. Chtěl jsem si jen ověřit, že v nastavení "Úložná zařízení" je např. nejen např. "přehrát CD audio v Kaffeine", ale i položka "přehrát DVD v Kaffeine", (příp. jiný přehrávač) a pokud ne, zdali lze položku přidat.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Algi avatar 13.7.2007 12:32 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    ano. teď jsem si dokonce i Kaffeine nainstaloval, ale stále když vkládám dvd, tak se nic neděje... zkoušel jsem jak video dvd, tak i obyčejné datové.
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    Dalibor Smolík avatar 13.7.2007 14:11 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobivá DVD mechanika
    Ještě jednou: jsou v nabídce "úložná zařízení" zobrazeny obě možnosti, tj. spouštění v Kaffeine CD i DVD? Jsou to dvě různé položky. Pokud ne, tak je to právě tím. Viz zde
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.