Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Zdravim
Jsem opět naštvanej z bugovitosti KDE. Ačkoliv ho sám doma používám, tak nejčastější aplikace je Konsole a v ní MC. Na plose nemam zadny ikony, k cemu taky mit ikony pod spustenejma programama.
Kamaradovi jsem nainstaloval Linux s KDE. Jak je navyklej z windowsu tak na plose ma ikonky, mimo jiné Můj počítač a odtamtud se proklikává do svého home (nějak si enzvykl, že všude má aspoň 10 ikon baráčku). Dostane se tedy do cesty media:/hda1/home. Tenhle pseudoprotokol si vymyslelo KDE a podle toho to taky vypada. Kdyz tam prejmenuju adresar tak se sice prejmenuje, ale zobrazi se ikonka se zamkem, jako by tam nemel pristup. Otevrit ale jde a po refreshi okna to zmizi. Co pak si toho bugu dodnes nikdo nevsiml krome myho kamose????
Druha vec co me nastvala. Snazili jsme se Wav zkonvertovat do oggu nebo mp3. Ja to delam v konzoli, to jsem mu ukazoval, samo os sobe to slozity neni, ale kdyz tam chtel anstavovat kvalitu, tak to uz nevim ani ja sam, vzdycky to nekde hledam. Pozaduvanou funkcnost jsem objevil v KaudioCreator, bylo tam enkódovat soubor, vybral jsme wav, vyplnil id3 tagy, zmáčkl Enkódovat a nic, proste se nic nestalo, to tlačítko nereaguje. co dodat.
P.S.: Asi bych se měl podívat na KDE bugzillu, ale jestli to bude zase milion divnejch okýnek a milion+1 tlačítek co nevim co dělaj tak utíkám pryč. Klasicka bugzilla je ta nejstrašnější stránka co jsem kdy viděl..
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
[Desktop Entry] ServiceTypes=audio/x-wav Actions=oggenc TryExec=oggenc [Desktop Action oggenc] Name=Compress to ogg Exec=oggenc -Q -q 0a vypadá to, že to funguje. Stačí si to jen vyladit. JInak když strčíte AudioCD do mechaniky, stačí použít kio audiocd:/ a múžete enkodovat. Kvalita se nastavuje v Kcontrol > Zvuk > Zvuková CD.
Proboha a proc chces ke svemu home pristupovat pres zarizeni???a proč ne? Když to jde. IMHO je to chyba na straně softu, až se dostanu do KDE, tak to vyzkouším a jestli je to fakt, tak je to buga. Kdyby při zmáčknutí 5 kláves najednou KDE spadly, tak bys taky řekl "Proboha, proč mačkáš 5 kláves najednou?"? Asi ne.
Tak to jsem opravdu nevěděl. Deset let žiji v bludu, že domácí adresář uživatele je ten, který je (obvykle) napsán v šesté položce v /etc/passwd
/export/home/users/<username>
(bylo to připojené přes NFS).
~/
pres media:/
, jak uz tady bylo nekolikrat vysvetleno. Jses mimo misu a tvoje prispevky jsou naprosto OT. Takze by to snad stacilo, ne?
Prosim jm, procti si jeste jednou celou diskuzi. Je tam uveden postup, jak se k home pres media dostali.Ten postup me tak nejak moc nezajima; nicmene mozna by sis mohl znova precist ten puvodni zapis v blogu:
Můj počítač a odtamtud se proklikává do svého homeUz? Jeste ne? No nic, tak to asi nema smysl s tebou dal rozebirat.
Since 2004-07-08 the summary uses the same timezone settings like KOrganizerROFL!
media:/part7/uzivatel, tak tam můžu provádět úplně všechno - mazat, vytvářet, přepisovat a to bez nejmenších problémů. Mám KDE 3.4.1. Takže u sebe jsem bug nezaregistroval.