abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:55 | Komunita

    O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup na konferenci je zcela zdarma, bez nutnosti registrace. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 05:22 | Komunita

    Mozilla a společnost Mila oznámily strategické partnerství za účelem rozvoje open source a suverénní AI. Cílem je ukázat, že open source AI může konkurovat uzavřeným systémům. Obě organizace chtějí posílit technologickou suverenitu a snížit závislost na hrstce velkých technologických firem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 04:00 | Humor

    Adam Rice předvedl, že pomocí DNS lze distribuovat a spustit kompletní hru DOOM. Rozdělil WAD soubory a binárky do téměř 2000 DNS záznamů v Cloudflare zóně (jeden TXT záznam v DNS může nést okolo 2000 znaků textu). Ty pak stáhl PowerShellem, dekomprimoval a spustil přímo v paměti počítače bez nutnosti zápisu na disk, což prakticky dokazuje, že DNS může sloužit jako distribuované úložiště dat a možný kanál pro načítání kódu. Repozitář projektu je na GitHubu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    včera 13:00 | Komunita

    Dnes a zítra probíhají Arduino Days 2026. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze od 17:00 na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. Dnes v Poličce v městské knihovně a zítra v Praze na Matfyzu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 12:11 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Ubuntu 26.04 LTS s kódovým názvem Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 26.04 LTS mělo vyjít 23. dubna 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 02:22 | Komunita Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    26.3. 23:22 | Komunita

    Ubuntu plánuje v budoucích verzích nahradit tradiční nástroje pro synchronizaci času (chrony, linuxptp a gpsd) novým, v Rustu napsaným ntpd-rs, který nabídne vyšší bezpečnost a stabilitu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.3. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.6 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Správce hesel KeePassXC byl nahrazen správcem hesel GNOME Secrets. Bitcoinová peněženka Electrum byla povýšena na verzi 4.7.0. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.8. Další novinky v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    26.3. 11:33 | Zajímavý článek

    Chris Down v obsáhlém článku „vyvrací mýty o zswap a zram“, vysvětluje, co vlastně dělají a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Doporučuje vyhýbat se zram na serveru a bez OOM.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    26.3. 11:22 | IT novinky

    Porota v Los Angeles shledala firmy Google a Meta odpovědnými v přelomovém soudním sporu, který se týká závislosti na sociálních sítích; firmy musí zaplatit odškodné tři miliony dolarů (63,4 milionu Kč). Společnosti, které s verdiktem nesouhlasí, čelily obvinění, že své sociální sítě a platformy záměrně navrhly tak, aby si na nich děti vypěstovaly závislost. Porota došla k závěru, že technologické společnosti při navrhování a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1169 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    freshmouse avatar 11.5.2008 17:24 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    Jo, o snaze EU regulovat hlasitost dud jsem už četl. Jen jsem měl dojem, že to je Apríl... Není to nějaká česká pomsta za přejmenované pomazánkové máslo? :-)
    11.5.2008 18:43 vlasta neubauer
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    teď tohle a přiště začnou regulovat ještě velikost dud! to už by bylo moc! ^_^
    11.5.2008 23:32 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    Co malý soukromý protest si narvu do sluchátek Heroin na maximální hlasitost, protože o svých sluchových problémech si s dovolením budu rozhodovat sám

    Sam si o svych sluchovych problemech rozhodovat muzes, ale uz nemuzes rozhodovat o sluchovych problemech svych zamestnancu - dana vec se tyka pouze pracovnich podminek zamestnancu, lide mimo zamestnani mohou hrat jak chteji.
    11.5.2008 23:48 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    Myslím, že dudáci (a podobná verbež) hrají na svoje nástroje zcela dobrovolně a při plném vědomí skutečnosti, že hlasitost jejich produkce je poněkud nadprůměrná. Co do toho má co kecat nějaká komise, jejíž hudebních znalosti jsou přinejmenším pochybné, ne tak ovšem její potřeba regulovat neregulovatelné?
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    12.5.2008 16:04 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    > Myslím, že dudáci (a podobná verbež) hrají na svoje nástroje zcela dobrovolně a při plném vědomí skutečnosti, že hlasitost jejich produkce je poněkud nadprůměrná.

    A hornici take lezou do dolu take dobrovolne a pri plnem vedomi skutecnosti, ze jejich prace je nebezpecna, takze neni treba zadna regulace bezpecnosti prace v dolech?
    12.5.2008 17:13 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    Každé přirovnání kulhá, že. Tady třeba v tom, že hudebníkům prostě ta regulace znemožňuje dělat kvalitně svou práci.
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    12.5.2008 00:35 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    Problém je v tom, že tvůj zaměstnanec je třeba člen orchestru. A tam je prostě regulace hlasitosti naprostá zhovadilost, kterou může vymyslet maximálně hovado evropský úředník - hudební neumětel, co sedí za zeleným stolem.

    Ochranná sluchátka jsou nesmysl, protože členové orchestru musí slyšet, co hrají lidi okolo nich. Ztlumit tu hudbu nelze, protože když je v notách napsáno forte, tak se hraje forte. A "tiché zkoušky" jsou dobré akorát na to, aby se muzikanti v orchestru při hraní naživo lekli sami sebe a vystoupení zkazili. Ono když se člověk naučí, že tady v té pasáži se hraje potichu a najednou dirigent ukáže, že máš hrát nahlas...

    Další věc je, že milý účedník za zeleným stolem vymyslel nařízení na ochranu zaměstnanců, aniž by se zaměstnanců zeptal, jestli o tuhle ochranu stojí. Zeptej se muzikanta, jestli stojí o sluchátka na uši - většina se ti vysměje.

    Jednu dobu jsem dělal osvětlovače na koncertech rockových kapel. Pokud by se to vzalo z hlediska zákona, čistě teoreticky jsem tedy byl zaměstnanec (prakticky ne, dělal jsem to zadarmo, protože mě to bavilo) MĚ se nikdo neptal, jestli stojím o nařízení, které má chránit můj sluch. Kdyby to někdo udělal, tak ho pošlu tam, kam mu slunce nesvítí, protože kdyby mi vadila hlasitá hudba, tak jsem to nedělal.

    A vrchol všeho - zvukař jako zaměstnanec nějaké firmy. Dovedeš si představit zvukaře, který na koncertu rockové kapely zvučí se sluchátkama na uších? To je naprostý nesmysl, zvukař potřebuje slyšet to, co slyší ostatní. Kdyby měl na uších sluchátka, tak buď uštve aparát, nebo zabije všechny posluchače toho koncertu.

    Zkrátka a dobře, tohle nařízení je jedna z největších píčovin, které z Bruselu vypadly. Typický produkt úřednické snahy ne ochránit zaměstnance, ale vykázat nějakou činnost...
    Quando omni flunkus moritati
    12.5.2008 08:57 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    Ještě mne napadá, jakpak to jde asi dohromady s evropskou politikou v oblasti zaměstnanosti? Kdyby dodržování tohohle nařízení někdo vymáhal, pak třeba ti profesionální dudáci skončí na dlažbě, ne? :-)
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    12.5.2008 09:36 Dan Ohnesorg | skóre: 29 | blog: Danuv patentovy blog | Rudná u Prahy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postižená oblast versus EU
    Pouziti citace v tomto pripade zcela jiste autorsky zakon neporusuje, protoze je jim vyslovne dovoleno.

    Jinak rucnikovy den pripada na druhy den linuxoveho vikendu a doufam, ze se tam nejaci rucnikari najdou. Uz jen proto, ze pri paintballu bude mit rucnik hned nekolikere vyuziti a to je presne v duchu Pruvodce. A hned mam tema pro dalsi zapisek v blogu ;-)
    I'm an Igor, thur. We don't athk quethtionth. Really? Why not? I don't know, thur. I didn't athk. TP -- Making Money

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.