Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Jóóóóóóóóóó mega extáze, mega extáze na entou, mááááááááááááááááááám to, Slack 10.1 je skutečností, naprosto nice, noprosto dokonalý, naprosto můj. 2.6.10 kernel, fundkční udev, lm_sensory, fšechno jede a netrvalo to ani dva dny. Jsem jedním z "the pun", jen si přeju ať mi to vydrží, ale asi neexistuje jedinej důvod proč od něj utíkat :)
Tiskni
Sdílej:
Preco? Da sa Debianu alebo nejakej inej distribucii rozumiet tak dobre ako Slackware-u?
Ja nevravim, ze inde to nejde. Ale akosi neviem cim by ma mohla ina distribucia zlakat.
--prefix
při kompilaci nepoužívám (a moc se mi to nechce zavádět). Nikdy nevím, kde se ty pythonovské a perlovské věci hledají, zmatek ve struktuře je totální:
$ ls perl* celkem 3,5K 0 site_perl/ 0 5.8.4/ 3,5K 5.8.5/ 0 5.8.6/Toto je výsledek korektní instalace a postupného upgradu na -current. (Není to má ruční práce.) Proč toho mám tolik? Protože mnohé programy vyžadují konkrétní verzi. Další věc: málo aplikací. Nějak mě přestává bavit kompilace každého druhého programu, potažmo když se stejně kompiluje pro i386. Zmatky s pkgconf byly sice vyřešeny, ale stejně je to věc, která mě vůbec nezajímá. Takže se najdou programy, které zkompilovat nelze. Další body mě teď v rychlosti nenapadají, třeba je sepíšu.