Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Milý deníčku, už delší dobu jsem do tebe nic nenapsal. Proto jsem se rozhodl, že napíši co se touto dobou děje.
Nedávno jsem oslavil své 18nácté narozeniny. Asi si dokážeš představit, jak moje oslava vypadala. Narozeniny jsem měl ve čtvrtek 23.11.2006. Tento den jsem to nijak zvlášť neoslavoval, chtěl jsem si to nechat až na víkend. V pátek jsme jeli(naše třída a jedna paralélní třída) ze školou na exkurzi do prahy do České Národní Banky(ČNB). Jelikož je naše škola celkem daleko od Prahy, trvala cesta vlakem něco okolo 3 hodin. Abych se ve vlaku nenudil, koupil jsem si na cestu flašku tuzemskýho umu(ne to není překlep). Zvláštní bylo, že jsem měl při nákupu stále takový ten pocit(prodá, neprodá...), ačkoliv při nákupu mi už bylo 18náct.
Flašku jsem vypil během necelé půlhodiny, a cesta vlakem mi připadala celkem krátká. Vystřízlivěl jsem až při cestě zpátky z Prahy. Jelikož jsem byl při cestě zpátky ztřízlivý, přišla mi cesta mnohem delší než předtím, alspoň jsem měl spoustu času vymyslet, kde oslavím své narozeniny. Nakonec jsem zvolil místo, na které mám spoustu vzpomínek a kde mi bývá fajn. Tím vyvoleným místem byl bar Kaktus(moooooc útulné místo). Jelikož mám celkem dost kamarádů, tak jsem si řekl, že tam skončím ještě ten den, co jsem se vracel z prahy a za bookuji si to.
Když jsem přijel z Prahy, tak jsem jel domů, kde mě čekala rodiná oslava. No ono to vypadalo asi takto: Přijel jsem, pobral dárky(prakticky jsem dostal jen peníze) a šel jsem za tátou do hospody, kde jsem čekal než pro mě přijede brácha a odveze mě zpátky do města, abych si mohl skočit do Kaktusu vyřídit tu reservaci.
Když mě brácha přivezl do města a já si zašel do Kaktusu, tak jsem měl v plánu, že se hned vrátím domů, abych měl dost sil na zítřejší oslavu s kamarády. Jenomže v Kaktusu seděla spousta kamarádů a někteří by nemohli druhý den přijít, a tak jsem si řekl, že snima udělám malou přípravu na zítřek. No asi po pár pivkách jsem se rozhodl, že zajedu ještě do jedné vedlejší vesnice na diskotéku(mockrát jsem slíbil že tam někdy zajdu, a ten den byla zrovna příležitost). Když jsem dorazil na tu diskotéku, potkal jsem pár spolužáků a dalších kamarádů. No nevím přesně co jsem pil, ale nakonec jsem skončil pře diskotékou s pár týpkama a sklem a s velkým množstvím trávy. Potom jsem ještě chvíli pařil. Nakonec jsem šel pěšky zpátky do města. Jelikož nebylo zas tak pozdě, asi tak 3 hodiny ráno, řekl jsem si že zajdu ještě na Disco 1(můj oblíbený podnik). Zde jsem byl chvíli asi tak hodinku než jsem šel pěšky domů.
Druhý den jsem odpočíval, abych nabral síly na večer. Večer se pro mě stavil kamarád a jeli jsme v 7 hodin do města. Jelikož jsem měl oslavu až v 8 hodin. Měli jsme ještě chvíli čas. A tak jsme si zašli na pár pivek do Pasáže. Kde se k nám přidal ještě jeden můj kamarád. Potom jsme společně přešli na Kaktus a zde...........
Tiskni
Sdílej:
nekomerční Punkodkedy sa to musi takto specifikovat? :D
Hmm, co takhle hodnotit hudbu podle toho, jak zní, a ne podle toho, jestli díky ní někdo vydělal 2,50,-, nebo 10 milionů...?