Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Přijde mi trochu zvláštní, když si nejdřív v článku přečtu
Pro vážné použití doporučujeme projektory s aspoň 3 000 ANSI lumeny.
a pak je na jeho konci jako špičkový doporučen přístroj, který má podle odkazovaného přehledu 2200 lm.
Jinak v článku o volbě projektoru pro domácí kino vydaném v roce 2016 mne samozřejmě trochu překvapí, když je mi doporučován (byť v kategorii levný) projektor s rozlišením 800x600 (tím spíš, že pro filmy to reálně znamená něco jako 800x357).
Sice je to seriál z roku 2006, ale stále platného a zajímavého je tam dost:
Promítáme digitální fotografii I. - povídání o projektorech, technologiích a parametrechPokud se projektorem nahradí běžná televize, tak člověk velmi rychle zjistí, že to je nějak potichu. Ono totiž projektory mají jen takový malý chrapláček a na ten toho moc nezahraje. Navíc je v místnosti na úplně špatném místě.
To si opravdu někdo koupí na filmy projektor a zvuk pouští do vestavěného reproduktoru v něm? OMG…
Doporučuju receivery od Yamahy, neboť mají přiložený mikrofon pro automatickou kalibraci.
Nejen Yamaha, přinejmenším ten můj (Onkyo) má autokalibraci včetně přiloženého mikrofonu taky.
Hlavně je potřeba mít na paměti že různí lidé
takže vydávat univerzální doporučení je dost ošemetné. Často totiž sklouznete k tomu, že se snažíte vycházet z vlastních představ a preferencí a ignorujete preference a situaci toho, komu radíte.
Pro toho, kdo primárně poslouchá hudbu, je samozřejme klíčová dvojice hlavních reproduktorů a k nim mu bude stačit dvoukanálový (případně čtyřkanálový pro bi-amp zapojení) zesilovač. Pokud ale někdo není takový fajnšmekr, poslouchat hudbu v klidu obýváku nemá čas nebo chuť a primární jsou pro něj filmy, rozumné surround kanály mu budou mnohem užitečnější než akustický rozdíl mezi 5.0 sestavou za (řekněme) 8KKč a 2.0 za dvojnásobek; stejně tak ocení receiver a pohodlné přepínání několika vstupů (video i audio). Podobně třeba považuju pro sebe subwoofer za zbytečnost, ale nedovolil bych si to vydávat za obecně platné tvrzení.
Tiskni
Sdílej: