abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1972 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    8.8.2014 10:07 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Termín headless display support (ze specifikace té "grafické" karty) mi obohatil den…
    8.8.2014 10:08 miky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    S tim IBM je to tak trosku problem toho razeni, ze oni si exlusivitu nechali zaplatit (napriklad P7 v dobe uvedeni byla vykonnostne uplne nekde jinde nez stroje s x86 architekturou), jenze zaplatit tisice dolaru za jadro a dalsi tisice dolaru za jeho aktivaci ... oni hosi ze sales oddeleni sazeli na to, ze korporace stejne nic jineho nez jejich masiny nekoupi a ze jedinym jejich konkurentem je HP, SUN (Oracle)... tohle si myslim, ze byla zasadni chyba, ze zaspali dobu ...
    Conscript89 avatar 8.8.2014 10:09 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    No, proto zacli i s pronajmem, malokdo potrebuje takovy stroj 24x7.
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    12.8.2014 11:14 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Koukám na to zvenčí jako lama z ulice... co vlastně z IBMky zbyde, pokud se zbaví výroby procesorů? Mamutí integrátorská firma se slavným jménem a velkými zákazníky všude po světě, která si kdysi dělala nějaký svůj vlastní hardware? To nakonec nezní špatně, přinejmenším pro akcionáře.

    Spíš mi ale přijde, že Power-based servery chtějí vyrábět dál, jenom už se jim nechce vydržovat k tomu svoje vlastní fabriky na výrobu procesorů. Takže cílem je být sice fabless, ale high-end P-series servery a všecko kolem dělat dál. Nevím jak návrh Power procesorů. Každopádně peklování s novými generacemi litografie a leptání ať oddře někdo jiný - nejlíp někdo, kdo rozpustí náklady v zakázkách od více "chip baking" zákazníků. Možná vidí "fabless" provoz jako jediný reálný způsob, jak tlačit svou serverovou Power architekturu k nějakým dalším světlejším zítřkům.

    Volněji v souvislosti s Power architekturou si vybavuju Turris a taky jednu rodinu průmyslových routerů, které nově přešly z Intel/Marvell PXA právě na PowerPC známé z Turrisu (asi čtyřnásobný výkon při nižší spotřebě). Ale tuším že tahle perspektivní větev Power architektury pochází ze stáje Motorola/Freescale. Embedded PowerPC procesorů a SoCů různých generací a příchutí se myslím prodává opravdu hodně - bohužel je asi neprodává IBM...
    [:wq]
    Conscript89 avatar 12.8.2014 13:28 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    No co, tak se vrati zpet a jejich hlavni bussiness bude ve zpracovavani statistickych udaju (proto si udelali vlastni HW, protokoly, ...)
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    12.8.2014 22:30 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    ;-) správná připomínka...

    Ještě jsem si všiml jedné zajímavé zprávičky v souvislosti s IBM. Ona IBMka zřejmě sama provozuje či přinejmenším štědře podporuje základní výzkum. A zaznamenal jsem zmínku, že nějaký jejich neuro-čip pro ně bude z křemíku leptat... chvilka napětí... Samsung :-) na svém 28nm procesu.

    http://www.theregister.co.uk/2014/08/07/ibm_synapse_chip/

    Ačkoli... když teď Samsung spolupracuje s GlobalFoundries na 14nm hřišti... tak to asi není zas tak moc mimo rodinu. Nebo možná prostě jenom "každej s každym". Kromě toho, zatímco serverové Power CPU se vyrábí nějakým high-performance procesem, zmíněný neuro-čip má vynikat nepatrnou spotřebou, což se skutečně podobá spíš telefonním procesorům, které jsou parketou např. Samsungu.
    [:wq]
    14.8.2014 16:33 ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Zkouší toho víc. Silicon photonic. Carbon nanotubes. Cognitive chips...
    14.8.2014 16:29 ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Watson, výzkum, software, big data integrace, government sales, a support stávajících produktu.
    Conscript89 avatar 8.8.2014 10:08 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Celkem by me zajimalo, jaky jsou podily zisku x86, POWER a System z (s390x) - vcetne sluzeb ktery poskytuji jako je treba pronajem vypocetniho casu.
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    Conscript89 avatar 8.8.2014 10:14 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    S tema Arm serverama je to cely sranda, nejsou poradny stroje, ale taky neni poradny OS, teda az na OS ve stadiu vyvoje viz http://www.redhat.com/about/news/press-archive/2014/7/red-hat-launches-arm-partner-early-access-program-for-partner-ecosystem. To se pak zadnymu HW vendorovi nedivim ze se mu do toho nechce, neni OS, neni velky zakaznik co by taky chtel riskovat. Precejen je doba jina, nez kdyz byl boom x86 (kde slo o cenu, kdezto arm levnejsi zase tak moc nebude). A x86_64 prislo evolucne, proto ted vladne - kompatibilita je krasna vec.
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    Conscript89 avatar 8.8.2014 10:14 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Sakra, popletl jsem si parametr a obsah odkazu :D oznameni Red Hatu
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    8.8.2014 15:46 jehovista
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Asi jsem natvrdlej. Muze mi to nekdo vysvetlit? Proc to proste nezavrou?
    8.8.2014 16:29 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Tipuju, že jen tak zavřít to nemůžou, protože by vypadali jako zlá firma, co připravila spoustu lidí o práci (a přišli by o zákazníky.)
    Quando omni flunkus moritati
    8.8.2014 22:36 jehovista
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    To mi jako argument neprijde. To bych to koupil ja, miliardu shrabnul a srovnal to se zemi.
    9.8.2014 01:06 Michal Marek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Nejspíš to chtějí předat někomu, kdo jim ty procesory bude dál vyrábět po nějakou dobu.
    12.8.2014 04:46 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Napadají mě další "strings attached" - dlouhodobé závazky vůči zaměstnancům, zvláštním zákazníkům apod. Můžou tam být politické a "národně bezpečnostní" tlaky, aby se některé informace nedostaly do špatných rukou...
    [:wq]
    12.8.2014 10:11 jehovista
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Kdyz se to zaora, tak narodni bezpecnost neutrpi.
    14.8.2014 16:37 ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Advanced mission critical zakaznici co si platí podporu. A očekávají dalších 25 let ze seženou náhradní dily
    12.8.2014 17:37 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Ono s IBM je toho o dost vic ... kuprikladu ze trech asi nejrosirenejsich dodavatelu serverovyho zeleza (IBM/HP/DELL) snima maji vsichni co znam zdaleka nejhorsi zkusenosti co se supportu tyce, a to az tak, ze se zarekli, ze od nich vzivote uz nic nekoupi.
    13.8.2014 20:31 jeso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Ty továrny v New Yorku a Vermontu jsou buď fakt malý (300mm?), nebo jejich technologie faaaakt zaostává (200m?).
    14.8.2014 01:00 xobot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    mozno 200 metrova tovarna na 300mm technologii. Mozno tam palia tehly, netusim :)
    14.8.2014 09:16 JZD | skóre: 15 | blog: Na_dvorku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: Daruji továrny, zn. přihodím 1 miliardu dolarů
    Překlepy v článku jsou tady běžné, není odvaha je opravovat.
    Víra znamená vyznávat to, o čem člověk dobře ví, že to není pravda. Mlčeti platina, mluviti v gajzu, býti v hajzlu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.