abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1990 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    11.7.2014 00:41 Mudrlant
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    300m wafery ... to jsou kabrňáci, který fotbalový stadion si pronajali ...
    Jendа avatar 11.7.2014 01:49 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    11.7.2014 08:26 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    http://www.youtube.com/watch?v=6Inyg70V-QI

    11.7.2014 08:55 K>
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Mezi číslem a jednotkou se píše mezera. Tedy správně: 20 nm. Špatně: 20nm. Taky matematické binární operátory mají kolem sebe mezeru. Správně: 20 × 20. Špatně: 20×20.

    Viz http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=785&dotaz=plus#nadpis4
    Acci avatar 11.7.2014 09:30 Acci | skóre: 3 | blog: Jen na chvíli…
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    V případě, že se jedná o přídavné jméno (dvacetinanometrový), tak se číslo a jednotka píše bez mezery (20nm).
    |🇵🇸 avatar 11.7.2014 09:31 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Mezi číslem a jednotkou se píše mezera.

    Jak kdy.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    11.7.2014 10:22 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Když už jsme o toho - doba od časů psacích strojů pokročila, máme víc kláves a klidně je tedy možné psát "60 tisíc" místo "6O tisíc"
    Quando omni flunkus moritati
    11.7.2014 14:17 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Ony i ty psací stroje - až na starší modely - většinou nulu, jedničku a kulaté závorky mají. Co mne děsí nejvíc, je to, že občas vidím používat lomítka místo kulatých závorek i lidi, u kterých mám podezření, že psací stroj v praxi nikdy nepotkali.
    11.7.2014 15:57 Zopper | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    No, v jakém kontextu? Já občas lomítka použiji, když komunikuji v plaintextu a chci naznačit /kurzívu/.
    "Dlouho ještě chcete soudit proti právu, stranit svévolníkům?" Ž 82,2
    11.7.2014 16:11 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Na starších a nebo jednodušších psacích strojích chyběly kulaté závorky a někdy i klávesy pro nulu a jedničku. Proto se vžila praxe nahrazovat nulu velkým "O", jedničku malým "l" a kulaté závorky lomítkem. Řada lidí to dělá dodnes, a to i když píšou na počítači, kde všechny tyto znaky mají. A všiml jsem si toho i u lidí, u kterých mi nepřipadá pravděpodobné, že by šlo o zvyk z psacího stroje.
    11.7.2014 17:12 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Pro některé z nás, lidí, jsou rozlišovací schopnosti v n-vrstevných systémech při n > jejich práh rozlišování tristní...
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    11.7.2014 18:14 Zopper | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    To vím. Otázka byla myšlena tak, jestli to co pozoruješ není náhodou jen drobné nedorozumnění, kdy někdo použije lomítka jako kurzívu, zatímco ty to čteš jako závorky. :-)
    "Dlouho ještě chcete soudit proti právu, stranit svévolníkům?" Ž 82,2
    11.7.2014 11:06 zatkowich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    zaujimaju tito gramaticki nacisti vobec este niekoho?

    mna by zaujimalo, ak niekto chape, co je napisane, preco ma taku potrebu do toho rypat, len aby mohol rypat...

    priklad: chapete, kolko je to 20nm? ak ano, kde je problem? ak nie, ako viete, ze tym autor myslel podla vasho "20 nm"?
    |🇵🇸 avatar 11.7.2014 11:22 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Ze dva a půl roku účast ve čtyřech diskuzích, z toho dvakrát rýpání a dvakrát dotaz – to je panečku výkon! Co tě k tomu vyburcovalo?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    11.7.2014 12:05 zatkowich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    to, ze sem chodim rad a citam aj rad diskusie (niektore), lebo sa rad nieco dozviem. sam radsej nepisem nic, ked nemam co povedat. radsej nic, ako prispevky na urovni robenia z mna zaostaleho, ze sa tvarim, ze neviem, co autor myslel, ale sam to viem lepsie ako on.

    hej, moj predchodzi prispevok ma hodnotu, ako tie pred nim, ale s kazdym sa treba bavit na jeho urovni.
    |🇵🇸 avatar 11.7.2014 12:07 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    hej, moj predchodzi prispevok ma hodnotu, ako tie pred nim

    Tak určitě.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    13.7.2014 09:13 odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Tak určitě.
    Rika fracek a vecny student, ktery sveho casu vsem stale verejne cpal velikost sveho prirozeni. rofl
    |🇵🇸 avatar 13.7.2014 12:22 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Neber si moje péro do huby!
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    =^..^= AmigaPower® avatar 15.7.2014 02:35 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Rači bys aby si vzal do huby to pér(k)o, viď mirjame? ;-)
    13.7.2014 08:47 odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    A co ty? Uz se zivis sam? Nebo te stale zivi rodice a stale studujes na statem financovane skole? Nebo uz pobiras doktorandske stipendium?
    |🇵🇸 avatar 13.7.2014 09:38 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Blaazen avatar 13.7.2014 12:14 Blaazen | skóre: 24 | blog: BL
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Díky za link. Vynikající. Divím se, že tě někteří zdejší ještě nezačali kamenovat.
    =^..^= AmigaPower® avatar 15.7.2014 02:39 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Já bych ho zbičoval
    Agent avatar 14.7.2014 22:39 Agent | blog: Life_in_Pieces | HC city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Nezáviď. Jak si to uděláš, takový to máš. Chytří se nechají živit. Blbci musej dřít sami na sebe.
    Nevěděl zpočátku, co si počít, jak žít, co dělat, ale brzy se vpravil do role samotáře.
    14.7.2014 23:56 odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Predstav(te)? si, ze mu to nezavidim, ani nevycitam. Problem je, ze tech 'chytrych' stale pribyva a 'blbcu' ubyva. Obavam se, abychom nemeli brzo prilis 'inteligentni' spolecnost. ;-)
    11.7.2014 17:15 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Milý příteli, někdy je nepřesnost či formální chybka na úkor informační výtěžnosti, někdy jen na úkor znalostní kulturnosti. Nemluvím o právu, které se v našich luzích užívá pohříchu formalisticky...
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    11.7.2014 23:24 zatkowich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    co je to ta kulturnost? aky iny rozdiel je v napr. v "20nm" a "20 nm", ako ten, ze 1 z nich urcil nejaky zbytocny ustav plateny z dani vsetkych a dalsie nie?

    som nazoru, ze niekedy "mlcat je zlato", ci ako sa to vravi. sam pravopis ovladam, ale nie vzdy ho dodrziavam, lebo mi pride nelogicky. v tomto pripade by som si dane "chyby" vobec nevsimol. naopak, som vdacny autorom (teraz autorovi), ze clanky pisu, preto im to nekazim prispevkami na urovni skolkarov ("pani ucitelka, on mi zobral hracickuuuu"). preklepy su ina vec, pripada mi trochu ako neucta k ctenarom, ked si autor nevie/nechce/nemoze/whateva precitat to, co napisal. prispevky typu grammar nazi su mi vsak hnusne ako neucta k autorom.

    ak by niekto stale nechapal moj pohlad, nech si pripomenie znamy vtip: "preco zena vari 1 jedlo v 2 hrncoch, ked ma kramy?" "lebo!!"
    11.7.2014 23:34 zatkowich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    pardon, zabudol som reagovat na to pravo. je mi jasne, ze prave tam to funguje podobne, ak vam niekto napise do zmluvy budem vam vyrabat "20nm" technologiou, mozte ho zalovat, ze vam nerobi "20 nm" technologiu. ano, to je pravnictina, osobitny jazyk.

    ak som spravne pochopil (mam za to, ze dokonca na wikipedii je to definovane dobre Jazyk), jazyk je urceny na dohovorenie (popis veci apod.), nie na onaniu ega. no, mozno som len divny...
    11.7.2014 17:44 yindi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Lepe se to cte a rychleji se chape sdeleni.
    11.7.2014 23:27 zatkowich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    ano, mam presvedcenie, ze Vam a urcite aj inym ano. niekomu je lepsie citat "20 nm", niekomu "20nm".

    ale pokladate za vhodne ukamenovat autorov za to, ze nevydavaju stranky v vsetkych permutaciach moznych pisani slov/viet? ja teda nie.
    12.7.2014 19:15 g.g
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Umíte vůbec číst stránky, na které sám odkazujete?

    "V případě, že pomocí číslice a značky vyjadřujeme přídavné jméno, mezeru nevkládáme"
    11.7.2014 17:08 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Jsem zvědav, jak se vývojové křivky teploty a miniaturizace projeví na prosté životnosti křemíkových nanošvábů. Udržet stabilitu nanovrstev při výrobě a následně při použití není totiž žádná selanka...
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    12.7.2014 10:49 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Tak přece stačí, aby to vydrželo dobu záruky, tedy díky evropskému trhu alespoň dva roky. :-)
    12.7.2014 12:27 steel rock | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Nechápu proč dělají mobily s FullHD rozlišením, natož se 4K (akorát to zbytečně rychle vybíjí baterii).
    12.7.2014 21:49 ebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    nechápu proč dělají mobily s operačním systémem a víc jak čtyřřádkovým displejem, notabene barevnýnm, jako by nestačil monochromatický.
    vlastikroot avatar 13.7.2014 11:10 vlastikroot | skóre: 24 | blog: vlastikovo | Milevsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    To uz nejsou mobily ve smyslu mobilni telefon, ale ve smyslu mobilni pocitac.
    We will destroys the Christian's legion ... and the cross, will be inverted
    12.7.2014 19:11 g.g
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    To není metoda Czochralskiho, ale metoda Czochralského.
    12.7.2014 19:47 zatkowich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    ja som nasiel, ze sa naozaj volal Czochralski
    |🇵🇸 avatar 12.7.2014 20:09 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    A? V češtině skloňujeme – Tarského, Dostojevského atp.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    =^..^= AmigaPower® avatar 15.7.2014 02:46 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Ale víš hovno jak je to ve slovenčině...

    ...nicméně předpokládám, že si to vygooglíš a budeš tvrdit, žes to věděl.
    |🇵🇸 avatar 15.7.2014 09:26 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Článek není ve slovenštině.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    =^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2014 03:04 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    Jakej zas článek?
    16.7.2014 18:35 Ales Hakl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: křemíkový speciál
    K tomu Panasonicu asi patri zminit, ze ty jejich SoCy nejsou ARM, ale jakasi jejich vlastni architektura. Prodavaji to i externe, ale vetsina dokumentace k tomu je pod NDA. Bezi na tom (kdo by to byl u japoncu rekl...) uITRON, ale take Linux a FreeBSD. Celkove mi to prijde jako "prece nebudeme pouzivat Super-H, vymyslime si radsi vlastni".

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.