Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Osobně hraji už jen na notebooku a ne vždy je na myš tak velký dostatek místa. Možná i proto dávám přednost starší ošuntělé A4tech optické myši před 4barevnou gamesovou laserovou myší s daleko větší citlivostí. Problém je nejen ve velké váze laserové myši (A4tech váží jak poloprázdný balíček tictacu, ne víc), ale hlavně v nadzvednutí myši - optická mi reaguje jen na povrchu, 2mm nad ním už ne, což je super pro rychlé "přenášení" myši tak, abych nemusel jezdit celou paží po stole. Zato super gamesová laserová myš reaguje i 1cm (!!) nad povrchem a i svým tvarem a váhou je těžko nadzvednutelná. A že má vyšší citlivost, že zvládá na grafu divočejší pohyby? Já s tou optickou dám daleko víc "fragů", neptejte se mě, jak to. Je fakt, že svoji a4tech si nenaprogramuju podle sebe, že na ni potřebuju special kernel HID modul, ale funguje daleko lépe, než jakákoli jiná myš, kterou jsem kdy potkal.
Prostě mám takový pocit, že dnešní gamesové myši jsou spíš marketingový, než praktický tah
Já ve svém příspěvku nikde nesmínil nějakou Lachesis myš. Byl jsem se podívat a je to Ačtech X7 gaming mouse (tedy paradoxně taky od a4tech). Možná by mi Lachesis myš sedla víc, to nevím, ale ta bílá "a4tech 2X quickmouse" se dá podle mě uchopit daleko líp právě tím, že se nesnaží padnou do ruky tak okatě, jak "herní" varianta.
Jinak u desktopu pořád používám kuličkovou myš (Genius myslím, logo už se smazalo), kterou bez problému zvednu (taky), setkal jsem se i s podobně těžkými optickými myšmi, ale tu bílou a4tech bys musel zkusit sám, kdo nevyzkouší, neuvěří.
Je možné, že "profi" hráči hrají na ultra vysokou citlivost herních myší a už si vycvičili extra přesné jemné pohyby rukou, ale mě se to tím stylem kvůli adrenalinu až tak moc nedaří
Tiskni
Sdílej: