Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Napis to lepe, ty sam..
nepište mi a pokud možno nepište vůbecMě případná bulvárnost textu nevzrušuje, ale to z části proto, že ten text samotný se blbě čte.
... že s rostoucím rozlišením to chce současně pokud možno více fps než v rozlišení originálním/původní....
Proč? (hraju skoro vše na 60 FPS a nikdy jsem nezaznamenal problém, ale je možný že už mám starý "vyčumený" oči)
Nechápu (neboli z mého zaslepeného pohledu nevidím) rozdíl mezi 60 a 120FPS (na dobrém displeji samozřejmě :) )
Nechci trolit, prostě mě to zajímá, asi tak jako nepoznám rozdíl na běžné aparatuře (rozuměj slušnější zvuk, ne jednopásmová chrastítka pod monitorem, ale zase ne aparatura za 100 000) CD x kvalitní MP3, tak nevidím na první pohled rozdíl mezi 60 x 120 FPS.
starý "vyčumený" oči
Spíš mě napadá klasické: laguje ti mozek. ~_^
Za sebe můžu napsat jen tolik, že je mi to šumák, protože akční, ani „fotorealistické“ hry prakticky nehraju a na filmy nekoukám, ale ten rozdíl v plynulosti je na dobře konfigurovaném systému s nějakým tím rychlým 144Hz monitorem s *sync obrovský.
Tak to vypadá, že příští investice bude asi do nového monitoru...
Rád bych si počkal na 4K, kde předpokládám ještě 120+Hz moc běžné není (a ještě asi chvíli nebude, samozřejmě za to nechci zaplatit co za ojeté auto)
Laguje mozek - to už dlouho, ale tím to snad nebude. :)
BTW: Filmy ve vyšším fps? U tech vidím rozdíl mezi 20 a 30 FPS, ale jak to přeleze tech 30(35), řekl bych že to nepoznám.
I když si dneska ze zvědavosti najdu nějaký 60 FPS video a zkusím porovnat oproti 30.
Ono se to chce rozhodnout, co člověk vlastně chce.
JJ to řeším celý život :)
Asi to dopadne tak, že ušetřím a nekoupím nakonec nic (nebo počkám aspoň na podzim, akorát by mě to lákalo hrát, když je venku pěkně) :)
Tohle bylo spíš takové cvičení "jak to vidí ostatní" a třeba mi to na podzim pomůže se líp rozhodnout.
Tiskni
Sdílej: