Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Docela mne překvapuje, že někdo opravdu napíše
!x & y
s tímhle mezerováním, pokud tím chce říct, že se negace vztahuje na výsledek &
.
V tomto případě bych byl navíc s automatickým opravováním hodně opatrný, protože jakkoli je "!x & y
" logický nesmysl, nedivil bych se, kdyby některé výskyty byly ve skutečnosti překlepem v
!x && y
&&
" moc časté nebude, nanejvýš nějaké CONFIG_*
IS_ENABLED()
. Na druhou stranu tak ale nechytne případy, kdy druhý operand konstatní není.
Ideálne by bolo impementovať "no idiot syntax", pretože v Cečku ide napísať nezmyselných konštrukcií kopec a upozorňovať na ich výskyt.Jen jestli by ti pak z C něco zbylo :>
jakkoli je "!x & y
" logický nesmysl
A to jako proc? Co treba todle:
for (i = 30; i > 0; i--) { x = function_returning_error_code(); printf("%s; ", !x << i & report_pass_mask ? "pass" : "----"); } x = function_returning_error_code(); printf("%s\n", !x & report_pass_mask ? "pass" : "----");
1. Bez toho, abyste té funkci aspoň předal číslo testu, to moc smyslu nedává.
2. Abyste tam dostal tu konstrukci, musíte úplně zbytečně vytáhnout jednu iteraci mimo smyčku. Zhoršení čitelnosti, riziko zavlečení chyby, …
3. Stejně křečovité a samoúčelné je použití "!x << i & mask
" místo přirozenějšího a čitelnějšího "!x && (mask & BIT(i))
"
4. A to nás přivádí k otázce, zda ty testy, na jejichž výsledku nezáleží, vlastně vůbec chceme spouštět. )
1. Bez toho, abyste té funkci aspoň předal číslo testu, to moc smyslu nedává.Treba ta funcke pouziva globalni promenou, jedna se o priklad, nechapu, proc to resite.
2. Abyste tam dostal tu konstrukci, musíte úplně zbytečně vytáhnout jednu iteraci mimo smyčku. Zhoršení čitelnosti, riziko zavlečení chyby, …Prvni a nebo posledni iterace se vytahuje celkem bezne, protoze byva jina. V existujicim kodu jich najdete spousty, ilustroval jsem to na prikladu odlisneho formatovani posledni hodnoty.
3. Stejně křečovité a samoúčelné je použití "Syntakticky i semanticky je to spravne, tudiz to nemuze byt logicky nesmysl a to tu jde. Krecovitost je subjektivni.!x << i & mask
" místo přirozenějšího a čitelnějšího "!x && (mask & BIT(i))
"
4. A to nás přivádí k otázce, zda ty testy, na jejichž výsledku nezáleží, vlastně vůbec chceme spouštět. )Jedna se o priklad, chtel jsem ho ponechat co nejjednodussi, abych vam usnadnil jeho pochopeni. Bohuzel se mi to nepovedlo.
ano .. rika se mu programator, developer nebo vyvojar
a ano, tady se nepise o takove samzrejmosti jako je refactoring ..
u kernelu se velice rychle mění jeho vlastní API a to bohužel i v setinkových verzích
To je hlavně hluboké nepochopení toho, co ty verze (ne)znamenají. Přechod mezi 3.19 a 4.0 nebyl (až na rozbití pár neprozíravých skriptů) o nic významnější než třeba právě mezi 3.18 a 3.19.
Ano, souhlasím s tím, že toto by si měli hlídat hlavně vývojáři Nvidie
Každý svého štěstí strůjcem. Když se někdo rozhodne poskytovat closed source out of tree driver a někdo jiný na něj spoléhat, je to jejich volba, ale musejí počítat s následky.
ale prostě minimálně u longterm kernelů by API mělo být zachováno po celou dobu životnosti
Jak to souvisí s tím, jestli se změnilo mezi 3.18 a 3.19?
Souvisí to s tím, že by se u lt kernelu nemělo rozbít API například mezi verzí 4.4.18 a 4.4.19Proč by ne? LT jádro znamená, že aktualizace přinášejí téměř výhradně opravy chyb a že by se jeho nasazením nemělo nic rozbít. "Nic rozbít" se ale - jako vždy - vztahuje pouze na in-tree kód. Pokud někdo používá out-of-tree ovladače, to už je napsáno o dva příspěvky výš...
ale prostě minimálně u longterm kernelů by API mělo být zachováno po celou dobu životnosti (možná dokonce je, věci okolo jádra moc nesleduji)No to je. Longterm je třeba 3.14.x. 3.x je normální další verze a 4.0 se od 3.19 neliší nijak víc než 3.19 od 3.18. Už 10 let se na major a minor verze nehraje.
Tiskni
Sdílej: