Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
No end host should have rp_filter on. It unnecessarily makes our routing lookups much more expensive for zero gain on an end host. But people convinced the distributions that turning it on everywhere by default was a good idea and it stuck.
…a i na routerech to nezřídka nadělá víc škody než užitku.
ale na ostatních je reverse-path filter docela užitečnýNějak mě nenapadá moc případů, kde by se to hodilo (a nešly by snadněji řešit obyčejným firewallem, jako např. filtrace paketů zvenku do sítě za maškarádou). Nápady?
Na multi-homed a default-free routerech to je nepoužitelné, ale na ostatních je reverse-path filter docela užitečný.Reverse-path filtering muze zlobit i u vnitrniho routeru v podnikove siti ci siti ISP, pokud tam jsou redundandni cesty (ostatni routery mohou zvolit cestu k tobe jinou, nez ty volis cestu k nim). Obecne je tu ale problem - zatimco routovaci tabulka urcuje kam maji jit pakety (a bez ECMP typicky jen jeden z moznych smeru), u reverse path filtering by takova tabulka mela specifikovat odkud *mohou* ci *smeji* prijit ty pakety.
Ale mám dojem, že hlavní důvod je, že reverse-path filter by měl řešit firewall a ne síťový subsystém.Ono je otazka, co z toho je efektivnejsi, pokud bys takovych pravidel mel treba pul milionu. Routovaci tabulka s takovou zatezi pocita.
Ono je otazka, co z toho je efektivnejsi, pokud bys takovych pravidel mel treba pul milionu. Routovaci tabulka s takovou zatezi pocita.No vzhledem k tomu, že iptables používají routovací tabulku (pro
-t rpfilter
), tak je to celkem jedno.
"Pokud nemáte ke svému firmwaru kompletní zdrojové kódy, pak nemáte systém, kterému můžete věřit."
Ked ste si HW nevyrobili sami, tak nemate system, ktoremu mozete verit (http://people.umass.edu/gbecker/BeckerChes13.pdf)
Ked ste si HW nevyrobili sami, tak nemate system, ktoremu mozete veritPokud jste si sami nevyrobili HW, kterým vyrábíte váš HW, tak nemáte systém, kterému můžete věřit. Goto 1.
Tiskni
Sdílej: