abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 13:55 | Nová verze

Byla vydána verze 15.0 na Debianu založené linuxové distribuce Untangle NG Firewall. Přehled novinek v poznámkách k vydání a ve videu na YouTube. Vyzkoušet lze (zatím neaktualizované) demo webového rozhraní.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 12:11 | Pozvánky

Letošní ročník konference LinuxDays se uskuteční o víkendu 3. a 4. října, opět se potkáme v pražských Dejvicích na FIT ČVUT. Také během devátého ročníku nás budou čekat desítky přednášek, workshopy, stánky a spousta doprovodného programu. Aktuální dění můžete sledovat na Twitteru nebo Facebooku, přidat se můžete také do telegramové diskusní skupiny.

Petr Krčmář | Komentářů: 1
dnes 10:22 | Zajímavý článek

Alexander Popov se v příspěvku na svém blogu podrobně věnuje možnostem zneužití bezpečnostní chyby CVE-2019-18683 v linuxovém podsystému V4L2. Videoukázka eskalace práv na YouTube. Chyba byla v upstreamu opravena v listopadu loňského roku. Alexander Popov se chybě věnoval ve své přednášce (pdf) na konferenci OffensiveCon 2020.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 06:00 | Nová verze

Byla vydána nová verze 20.02.17 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Využíván je MLT Multimedia Framework 6.20.0 a WebVfx 1.2.0. Nejnovější Shotcut je k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak i Snap.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
včera 16:22 | IT novinky

Spolkový úřad pro informační bezpečnost (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) schválil používání softwarů Gpg4win a Gpg4KDE, tj. nadstaveb nad GnuPG, pro šifrování a přenos utajovaných informací stupně utajení Vyhrazené (VS-NUR FÜR DEN DIENSTGEBRAUCH (VS-NfD)), EU RESTRICTED a NATO RESTRICTED [reddit].

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 12:44 | Humor

Viceprezident společnosti Oracle Matthew O'Keefe napsal na Twitteru: "Kdyby databáze Oracle neexistovala, světová ekonomika by se zastavila. Kdyby většina open source distribuovaných databází neexistovala, byl by svět pro data mnohem bezpečnějším místem". Příspěvek rozpoutal diskusi nejenom na redditu a následně byl z Twitteru smazán (Wayback Machine).

Ladislav Hagara | Komentářů: 17
včera 09:33 | Nová verze

Byla vydána nová verze 1.38 správce síťových připojení ConnMan (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit podporu WireGuardu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 06:00 | Zajímavý projekt

Byl spuštěn Humble Book Bundle: Cybersecurity 2020 by Wiley. Za 1 euro a více lze koupit 7 elektronických knih, za 7,50 eur a více lze koupit 13 elektronických knih a za 13,50 eur a více lze koupit 20 elektronických knih věnovaných kybernetické bezpečnosti od nakladatelství Wiley. Peníze lze libovolně rozdělit mezi nakladatelství Wiley, Humble Bundle, Electronic Frontier Foundation a Let's Encrypt.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
17.2. 21:55 | Zajímavý článek

Clear Linux je distribuce vyvíjená firmou Intel; vybočuje optimalizací na výkon, pročež se používá např. k běhu benchmarků, ale také pro vývojáře či do cloudu. Recenze na Ars Technica se zaobírá použitím Clear Linuxu jako uživatel: instalace, pozorování rychlosti spouštění Gimpu, správa balíčků a instalace Google Chrome nebo konfigurace OpenZFS. Praktické nasazení mimo specializace, kde je výkon kritický, nakonec nedoporučuje.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 5
17.2. 21:44 | Nasazení Linuxu

Jižní Korea se z historických důvodů potýká se silnou závislostí na Microsoftu (konkrétně ActiveX), kterou se snaží postupně odbourat. Na jaře 2019 tamní ministerstvo vnitra oznámilo testování Linuxu na pracovních stanicích. Nyní, po skončení podpory Windows 7, byl přechod potvrzen s cílem omezit závislost na třetí straně a snížit náklady. Do roku 2026 je v plánu, že uživatelé budou používat notebooky s Windows, ale připojovat se na vzdálený linuxový desktop v cloudu. Některá ministerstva již Linux používají.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
Vydržela vám novoroční předsevzetí?
 (9%)
 (6%)
 (3%)
 (82%)
Celkem 161 hlasů
 Komentářů: 0
Rozcestník

www.AutoDoc.Cz

Jak jsme jeli do Bruselu - II

25. 2. 2005 | Dan Ohnesorg | Různé | 12119×

Odjezd ze zasněžené Prahy, cesta evropskými rychlovlaky a příjezd do Bruselu.

Cesta tam

Je ráno, 16. února. Praha se probouzí do sněhové kalamity, já mám sníh všude, hlavně okolo auta, kterým jsem chtěl jet do Prahy na metro. Jednak nafoukaný a jednak nahrnutý pluhem, který kolem nás v noci jezdil. Nastává těžké rozhodnutí, jestli běžet na autobus, který za takového počasí pravidelně nejezdí, protože nevyjede kopec z Loděnice, a nebo odházet sníh z auta, nájezdu a tak vůbec. Začíná být jasné, že časová rezerva je pěkná věc, ale nikdy dostatečně velká. Takže začínám házet sníh. Je ho celkem dost a je pěkně uhutněný pluhem. Nakonec odjíždím s 20minutovým zpožděním. Obvolávám další účastníky, abych věděl, zda jsou v posteli, nebo na nohou. Naštěstí všichni na nohou a ti, kteří jedou do Prahy z různých směrů, jedou vlakem, takže je situace na silnici netrápí. A vlaky jedou celkem přesně.

Já se ještě ženu pro vlajku, jejíž vypůjčení mám slíbené. Ale ouha, mobil propůjčovatele je nedostupný a já nevím, kde přesně bydlí. Znám jen číslo domu, ale nepamatuji si jméno. Proklínám lidi, kteří nemají pevnou linku. Nakonec nacházím dům a v něm i nějaké lidi. Vysvětluji jim, že potřebuji vlajku a že mi ji má půjčit pan X, kde X je cokoliv. Naštěstí vědí, kdo by mohl být X, a tak na něj zvoním. Je poněkud překvapený, že jsem nezavolal předem. Ale když zjistí, že zapomněl dát nabíjet mobil, tak chápe. Beru vlajku a utíkám ze všech sil na metro a potom na vlak. Aby tak nakonec ostatním ujel vlak kvůli mně. Ostatně jsem jediný, kdo má lístky. Ale nakonec na nádraží dobíhám s mírným předstihem. Ostatní jsou na místě, kromě Marcela, který je ve zpožděném vlaku z Brna. Ale posléze se objevuje i on.

Konečně nastupujeme do vlaku. Velká úleva je, že jsme všichni, kteří chtěli jet. Původní plán počítal s tím, že se na místě zjeví ještě náhradník, který naskočí do vlaku, kdyby se někomu nepodařilo dostat se do Prahy, ale nezjevil se a naštěstí nebyl potřeba.

První část cesty jsme jeli běžným vlakem z Prahy do Drážďan. To bylo skutečně napínavé, protože všude padala spousta sněhu a my jsme měli na přestup v Drážďanech jen 16 minut. Sice mi na informacích ČD tvrdili, že na sebe ty vlaky čekají, ale jeden nikdy neví. Zvlášť po zkušenosti s nákupem lístku. Ale vlak přijel přesně a přestup jsme stihli. Dále jsme jeli už zajímavějším vlakem ICE. Ten jel místy až 200 km za hodinu. Prosvištěli jsme Německo a přistáli ve Frankfurtu.

Tam nás čekalo velmi milé překvapení. Po cestě jsme procházeli a fotili vlak. A protože ICE má prosklené dveře k fírovi a je vidět ven jeho okénkem, tak jsme fotili i to. Fíru zájem potěšil a chytil nás na nástupišti, když jsme vystoupili. Pozval nás do kabiny, abychom se podívali, jak jeho vlak vypadá a vyfotili si, jak se řídí. To bylo skutečně nečekané a nesmírně nás to potěšilo.

kabina

Ve Frankfurtu jsme čekali na přípoj o něco déle, ale nevadilo. Navštívili jsme německý McDonald, zjistili, že se podobá českému a navíc jsme zjistili, že bůh ví proč je tam menu kupované po položkách levnější než komplet. Obsluhoval nás černoch mající roztomilý německý nebo snad africký přízvuk, na který nás ve škole opomněli připravit. Pročež jsme se neměli možnost seznámit s taji a záhadami jejich cenové politiky. Za úspěch jsme považovali už to, že jsme dostali přibližně to, co jsme si objednali.

Poté jsme vyrazili do města. Hned jsme narazili na nějakou vykřičenou uličku. Samé červené lampičky a svůdné nápisy. Nebyli jsme si ale jisti, zda je uznávaným platidlem jízdenka na vlak a jiných hodnotných věcí nemaje, museli jsme nabídce odolat.

V podchodu k nádraží jsme potom nalezli pěkné modelové kolejiště a kolemjdoucí pán nám do něj hodil 50 centů, které způsobily, že vláčky na něm začaly jezdit.

Kolejiště ve
Frankfurtu

O hodinu a půl později jsme nastoupili do ještě modernějšího ICE, ten už nás měl dopravit až do Bruselu. Jak dokládá obrázek, rozjeli jsme to pořádně, rychlostní rekord byl 302 km za hodinku. Ale v okamžiku fotografování to bylo bohužel jen 299.

Jedeme
300

Nakonec jsme v 21:42 přijeli do Bruselu. Měli jsme 10 minut zpoždění, což na takovou trasu není špatný výsledek. Bylo to tím, že jsme dlouho na někoho čekali v zastávce Frankfurt letiště a také tím, že na belgické trati jsme už jeli pod 200 km za hodinu - holt chudší země.

Po cestě jsem ještě navštívil průvodčí. Ta má takovou budku, jakou vidíte na obrázku. Vysvětlil jsem jí, že mám lístek na vlak zpět, ale nemám místenku, protože byla porucha v počítači. Tak jestli mi řekne, jak a kde to mám dokoupit. Pokladní mě velmi potěšila. Ukázalo se, že lístek na vlak mám sice pěkný, ale neplatný. Nalezený vlak totiž provozuje soukromá společnost Thalys a jízdenky a místenky mohu koupit pouze u nich a nebo ve vlaku samém.

Upozornila mě, že jízdenka, kterou mám, platí jen na drahách provozovaných DB, takže v Thalysu bych ji musel koupit znovu. Ale hlavně, že ten vlak je nejdražší jaký zná, jízdenka s místenkou je za 93 Euro. A nemají skupinovou jízdenku. Ale začala situaci hned řešit, nalezla mi jiný vlak, vytiskla ho na laserové tiskárně (ve vlaku!) a spočítala mi cenu, tedy doplatek mezi cenou jízdenky a ICE. Zajímal jsem se o místenku a na to říkala: "To si nekupujte, škoda peněz. Vlak bude prázdný - a mimochodem, ten spoj jedu taky já, takže se zase potkáme." Jen jsem si vzpomněl, jak jsem ani ne před 24 hodinami mrzl v hale na Hlavním nádraží. Nakonec jsme se už nepotkali, asi měla na starost jinou část vlaku a nebo nejela.

pruvodci

V Bruselu jsme díky našemu nevšednímu orientačnímu smyslu našli hostel bez bloudění, úspěšně jsme se ubytovali a dali jsme se do dalšího bodu programu.

V příštím díle...

Už bude na řadě výroba transparentu, demonstrace a našich 15 minut.

       

Hodnocení: 97 %

        špatnédobré        

Nástroje: Tisk bez diskuse

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

25.2.2005 00:14 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
Rozbalit Rozbalit vše Vida
Druhý díl kratší, i když by určitě stále mohl být akčnější :-)

Ale k tomu vlaku. Řeknu vám, že ta kabina vypadá bídně. Nikde žádné trubky, nesyčí pára a nejspíš to bude i dost odhlučněné, takže to nebude řvát. To není žádná mašina, takhle si teda vlak nepředstavuju ;-) A ty páčky, to je výsměch, kde je nějaká poctivá klika a kohoutky jako v německý světoválečných ponorkách? Zlaté české dráhy, to jsou vlaky, to skřípe, duní a skáče po kolejích :-D
Copak toho není dost?
25.2.2005 00:23 Dan Ohnesorg | skóre: 29 | blog: Danuv patentovy blog | Rudná u Prahy
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
Jasne priste toho nejslabsiho vyhodime v 300 z vlaku, hned bude akce. A myslim, ze nebudeme mit nejmensi problem byt na nove jako zprava dne. Zvlast pokud se rozprskne do nejakeho apartniho vzoru. ;-)

Jinak ten vlak drnca ukrutne. Mame furu rozmazanych fotek, protoze to se tezko dalo udrzet i kdyz jsme se snazili oprit fotak o stenu vagonu a nebo naopak neopirat a tak vubec.

A kdyz to vleti do zatacky, tak kdo se nedrzi ma fakt dost smulu.

Proti schinkansenu je to neco uplne jineho. Sikovni japonci postavili koleje primo a celou cestu to jede temer bez zatoceni a muzete courat tam a zpet po libosti, kdezto ICE ma zatacek snad vice nez rovnych useku.
I'm an Igor, thur. We don't athk quethtionth. Really? Why not? I don't know, thur. I didn't athk. TP -- Making Money
25.2.2005 00:35 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
To ne, ale je to spíš takový popis děje, chybí tomu skutečná zápletka. Což neříkám, že je špatné, ale asi to nebude akční :-) No, nevím, ale mám pocit, že pokud ten vlak ve třech stech otevřete, tak se asi vyhodíte všichni :-)

Evropa není Japonsko, džaponci ať si staví jak chtějí, nicméně tady u nás je potřeba brát ohled na to, že to někdy prostě rovně nejde. A to nijak nesouvisí se šikovností, prostě jsou to specifické podmínky v džaponsku. No, já na Japonce reaguju asi jako nemalá skupina lidí na Američany v čele s jejich prezidentem, takže to co jsem napsal rozhodně není objektivní :-)
Copak toho není dost?
25.2.2005 00:51 Dan Ohnesorg | skóre: 29 | blog: Danuv patentovy blog | Rudná u Prahy
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
Po ceste jsme planovali zmerit pomoci GPS brzdnou drahu ze 300 na nulu, ale zabranilo nam v tom to, ze pres ta jejich pokovena okna nebyl ve vlaku signal. Takze k tomu muzeme jeste pridat to vyhozeni z vlaku, predpokladam, ze vlak po otevreni dveri zacne brzit a nebo mu k tomu pomuzeme a dobre privazany clovek muze drzet GPS venku z vlaku, cimz signal bude. To uz mame dva experimenty za cenu jednoho. Navic to cele muzeme hodit na toho nebo ty rozplacle a tak nebudeme platit ani pokutu za zniceni dveri potazmo vlaku.

Vidim to cim dal jasneji, uz aby byla nejaka demonstrace.
I'm an Igor, thur. We don't athk quethtionth. Really? Why not? I don't know, thur. I didn't athk. TP -- Making Money
25.2.2005 01:01 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
Plachtit za vlakem se asi nebude nikomu moc chtít. A v situaci, kdy ten vlak najednou začne prudce brzdit… :-)

A takoví lidé se diví, že jim nechtějí prodat jízdenku :o)
Copak toho není dost?
25.2.2005 01:33 Dan Ohnesorg | skóre: 29 | blog: Danuv patentovy blog | Rudná u Prahy
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
Chtit -- nechtit, o tom to neni, hlavne musi byt dobre privazany k vlaku a GPS k nemu, aby se neposkodila. Protoze to by nam zhatilo cely experiment. Tezko by nam verili, ze pri ceste zpet jsme meli tu neuveritelnou smulu, ze zrovna jak s udelanim zase nekdo otevrel dvere a zase vlal za vlakem s GPS v ruce.
I'm an Igor, thur. We don't athk quethtionth. Really? Why not? I don't know, thur. I didn't athk. TP -- Making Money
25.2.2005 10:00 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
Rýchlo beží ten náš Janko
s rychlíkom ho spája lanko.
25.2.2005 07:49 ZS-Man | skóre: 31 | blog: B26
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
Dva experimenty za cenu jednoho? Nechybi ti tam slovo? Dva experimenty za cenu jednoho muze? :-)
25.2.2005 08:49 Dan Ohnesorg | skóre: 29 | blog: Danuv patentovy blog | Rudná u Prahy
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
Proc muze? To je sexizmus, zeny maji stejna prava a stejne prilezitosti a vyhazovat budeme toho nejslabsiho, ze.

Jinak je to dva experimenty za cenu jednoho experimentu. Do ceny je potreba pocitat krome nakladu biologickeho materialu take GPS, nejake to lano a nastroje na otevreni dveri a tak podobne.
I'm an Igor, thur. We don't athk quethtionth. Really? Why not? I don't know, thur. I didn't athk. TP -- Making Money
26.2.2005 12:26 macal
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vida
Rovne to urcite nepujde ani tem dzaponcum, nesmite zapominat na zakladni poucku vsech stavitelu zeleznicnich trati: oblouky se skladaji z malych rovnych useku, naproti tomu rovne useky jsou vlastne slozeny z kratkych oblouku.
Valoun avatar 25.2.2005 03:13 Valoun | skóre: 30 | blog: Psavec | Středočeský kraj
Rozbalit Rozbalit vše Laserovka ve vlaku
Hehe, tomu rikam komfort. Tady ve Finsku maji pro zmenu v kazdem autobuse moznost zaplatit kartou. A ve vlaku (mimo toho ze maji televizi a tvrde hrajou na mistenky) maji bankomat rovnou pruvodci v ruce. Koupe elektronickeho listku s potvrzenim na mobil je uz samozrejmost.

Oni tady vlastne plati kartou vyjma zachodu uplne vsechno ...
27.2.2005 13:27 Jiri
Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserovka ve vlaku
To placeni kartou v autobusech a ve vlaku jde jen s embosovanymymi kartami, jsou to offline terminaly. V Norsku jsem dokonce takhle narazil na policajty. V tom pripade si pamatujte: Nikdy nevytahujte embosovanou kartu :-).

Uz jsi vyzkousel finske Pendolino? Jinak mistenky jsou opravdu potreba jen v Pendolinu, vsechny ty ostatni rychliky, IC a IC2 je nepotrebuji. Ze Ti daji mistenku hned, jak si koupis listek, je jina. Ale kdyz si koupis listek az ve vlaku, tak to mas bez mistenky. Podobne kdyz si koupis listek na posledni chvili a uz neni misto. V lokalkach do 100 km (takovych vlaku zas tak moc ve Finsku neni, ale jsou) mistenky nejsou vubec.

Koupe listku pres Internet problem neni. Ale E-ticket ma dost omezeni, nejde zrusit, nejde prehodit na jindy. Kdyz po Internetu jen platis, na nadrazi si musis vyzvednout normalni listek. Dobre je, ze se da platit jak primym prevodem z nejvetsich fisnkych bank, tak kartami vcetne Visa Electron.

Jestli si myslis, ze se vsude plati kartou, zajdi do Lidlu. Ten totiz i ve Finsku funguje stejne jako jinde (debilne). Ale takova Vapaa Valinta taky nebere vsechny bezne karty.
25.2.2005 05:47 fikus
Rozbalit Rozbalit vše Návštěva McD
Mc Donald je na poli stravování totéž jako Microsoft na poli počítačů.
25.2.2005 07:12 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
Rozbalit Rozbalit vše Re: Návštěva McD
Jasne - maji monopol na hamburgery a jejich hranolky nejsou pozivatelne s kolou od Burger Kinga ;-) :-D
Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
Josef Kufner avatar 25.2.2005 10:24 Josef Kufner | skóre: 69
Rozbalit Rozbalit vše Re: Návštěva McD
tohle prirovnani je opravdu presne... at rozsahem prodeje, tak kvalitou... jediny co se mi u nich libi jsou cisty zachody, to se po praze na moc jinych mistech srovnavat neda :(
Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
25.2.2005 11:15 Ondřej Čečák | skóre: 33
Rozbalit Rozbalit vše OT: Re: Návštěva McD
No, ono asi opravdu zalezi. Jednoho krasneho dne v Londyne jsem si potreboval akutne ulevit, takze jsem si vybral McD a spechal na zachody ... vsechny tusim tri byly tak desne zrizene, ze jsem se malem pozvracel :| (vyjimka potvrzujici pravidlo? :)).
-- "Ja vim, on vi, ty pico!"
26.2.2005 12:16 macal
Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Re: Návštěva McD
Zrejme tam delali "vynikajici" hambace.Me staci projit kolem takovyho podniku a chce se mi zvracet jen ucitim tu "vuni" linouci se zevnitr.
25.2.2005 08:30 JC Kwart
Rozbalit Rozbalit vše Uz se tesim
... na dalsi dil - dobre se to cte a clovek se i nasmeje (hlavne u komentaru :-) )
25.2.2005 08:57 rastos | skóre: 61 | blog: rastos
Rozbalit Rozbalit vše blog?
Sklanam sa pred vyvinutym usilim pre dobru vec, ale naozaj zacinam mat pocit, ze tento styl patri skor do blogu. Uz som videl zamknute diskusie aj pre menej off-topic zameranie. Ani laserova tlaciaren vo vlaku to nezachrani.
25.2.2005 09:10 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Re: blog?
Off-topic diskuze nejsou vítány proto, že v diskuzním fóru jsou řešeny problémy. O off-topic věcech všal lze diskutovat pod anketami a pod blogy.

Článek však může mít různá zaměření... poučný, zábavný, informativní, ... Myslím, že z názvu seriálu je jednoznačně patrné, že se jedná o vyprávění o výletu, nikoliv o esej, studii nebo manuál.
Petr (DotaZ) Jakubec avatar 27.2.2005 12:46 Petr (DotaZ) Jakubec | skóre: 5
Rozbalit Rozbalit vše Re: blog?
Jednoznacny souhlas Roberte! Je to velmi pekne napsany clanek. Nesmi jich byt pochopitene prilis, ale jinak je to vitane zpestreni. A skarohlidi, museli preci vedet co bude ve dvojce a nemeli to tedy cist. Je neprimerene ocekavat, ze druhy dil bude radikalne jiny od prvniho.
25.2.2005 09:14 shMoula2 | skóre: 9 | Brno a okoli
Rozbalit Rozbalit vše Re: blog?
Proc? Dobre se to cte a je to skvely odreagovani... Jen tak dal!!
Lide se deli do 10 skupin: na ty s poruchou osobnosti a na ty ostatni
Josef Kufner avatar 25.2.2005 10:26 Josef Kufner | skóre: 69
Rozbalit Rozbalit vše Re: blog?
presne tak, tenhle dil byl hezky. Na vlacky jsem lehce vyvaloval kukadla... hutnost deje tak akorat. Uz se tesim na pokracovani ;)
Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
25.2.2005 23:25 Dan Ohnesorg | skóre: 29 | blog: Danuv patentovy blog | Rudná u Prahy
Rozbalit Rozbalit vše Re: blog?
Fotek vlacku je vice, jeste musi projit grafickym editorem, aby byly koukatelne. Mozna dam odkaz na galerii jako bonus k poslednimu dilu ;-)
I'm an Igor, thur. We don't athk quethtionth. Really? Why not? I don't know, thur. I didn't athk. TP -- Making Money
25.2.2005 11:28 Jan Novak
Rozbalit Rozbalit vše technika a mezilidske vztahy
.... Vlak bude prázdný - a mimochodem, ten spoj jedu taky já, takže se zase potkáme." ...

tedy typicka reakce damy, ktera je zaintersovana na dalsim setkani nebo prinejmensim ocekava, ze na zacatek dojde k vymnene cisel mobilu. To plati pro zeny jakehokoliv veku a povinosti nas muzu je, se zachovat prinejmensim slusne a ten zajem alespon na oko opetovat.

A zde vidim trochu problem, protoze pani kteri jsou tak trochu do techniky vubec takove signaly neregistruji a zejmena v cizine nas pak nereprezentuji jak by se melo. V pripade, ze tedy doslo k te reakci jak predpokladam navrhuji, aby byl pri podobnych vypravach alespon jeden muz, ktery nema s pocitaci a celou tou technikou nic spolecneho, aby alespon tento kompenzoval tu typickou technickou hluchotu v mezilidskych vztazich....
25.2.2005 11:42 GeBu | skóre: 27 | blog: zápisky
Rozbalit Rozbalit vše JC
Cestovali jsme auty a po cestě jsme brali benzín.
25.2.2005 11:42 Greenhorn | skóre: 8 | blog: Linux is good way to freedom. | Proseč pod Ještědem
Rozbalit Rozbalit vše Je to pěkný....
Je dobré, když se někdo rozdělí o zkušenosti s cestováním s ostatními. Vlakem jsem již necestoval 15 let. Nyní bych to už asi ani neuměl :-) . Těším se na pokračování. Jinak je hezké, že bojujete za dobrou věc a jedete demonstrovat stovky kilometrů od domova. Přijměte za to mé díky a poklonu.
25.2.2005 13:09 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
Rozbalit Rozbalit vše nemaje
-> nemajíce (taky v té větě chybí čárka, když už na to došlo).
25.2.2005 13:15 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
Rozbalit Rozbalit vše Re: nemaje
krize ocekavani :P
25.2.2005 15:55 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
Rozbalit Rozbalit vše Re: nemaje
Přechodník jsem opravdu nečekal. Ale pročež mě mělo varovat...
26.2.2005 10:56 mior
Rozbalit Rozbalit vše Divím sa....
Divím sa... Divím sa tým, ktorí len pindajú, že článok je dlhý, neobsažný a taký a hentaký, len nie taký, aký by chceli oni sami. Kričia, ako keby ich niekto okradol. Ako keby platili za to, že to čítali a ešte aj museli čítať. Veď snáď nikoho na ABC nenútia čítať, čo nechce, alebo ano? Ak sa mi niečo nepáči, tak to nečítam - je na tom niečo nelogické? Tak prečo potom toľko povyku? Nepoviem, ak si kúpim noviny, kde kamelot vyziapuje informácie, ktoré v skutočnosti nenájdem, tak by som sa teda nasr...dil, že ma dostal o peniaze. Ale tu, keď je článok (pre mňa) zadara? A vôbec, prečo si niekedy neprečítať niečo ľahšie? To stále len makáte a makáte a ste toľko nenásytní po tvrdých informáciách typu "čo slovo to perla"? Relaxujte páni, trebárs aj pri takomto článku.

P.S.

Mám skúsenosť, že tí, čo najviac kritizujú, nie sú schopní vypotiť ani pár riadkov takého článku, ako by sami chceli čítať. Veď nech skúsia...
26.2.2005 13:29 Přemek Jordák | skóre: 12 | Beroun
Rozbalit Rozbalit vše Autobus
"běžet na autobus, který za takového počasí pravidelně nejezdí"

Fedos nejezdi pravidelne za jakehokoliv pocasi:) A nejlepsi jsou ridici v poslednim nocnim autobuse ze Zlicina, kteri jsou ruske narodnosti a stale pod vlivem...
Blogy neprohlížím, nepíši a ani se jim valně nesměji
27.2.2005 13:30 Jiri
Rozbalit Rozbalit vše Model vlaku
Podobny vlakovy model byval i na prazskem hlavnim nadrazi. Nevim, jestli tam jeste je, uz jsem tam hodne let nebyl. Ale taky fungoval na kacku.
1.3.2005 19:05 highway
Rozbalit Rozbalit vše ICE drnca ???
Jsem docela prekvapen, ze ICE drncalo. pokud jste jeli z Drazdan do Frankfurtu, tak predpokladam, ze jste jeli pres Kassel a tam je trat docela rovna. Je fakt, ze je dost rozdil mezi ICE1 (starsi vozy) a ICE2 (novejsi vozy). Pred tremi lety jsem jel z Essenu do Berlina tam byla nejvyssi rychlost trapnych 250 :-)

K tomu se vaze mala perlicka: Z Berlina jsme jeli domu a protoze jsme pres Nemecko svisteli ICE meli jsme priplatek na ICE, pokladni vysvetlila, ze ICE priplatek plati vsude. Po prejeti ceskych hranic nas skasl pruvodci CD, ze nemame priplatek na EC, pouze na ICE a ten Ceske drahy neuznavaji. Bylo to velmi usmevne, stavel se koridor a sedesatka byla normalni rychlost.

Mimochodem na nemeckych drahach se dobre kupuji jizednky na internetu: Vybere se trat, vlak atd., zaplati kartou a pak si stahneme PDF soubor, ktery si vytiskneme a to je nase jizdenka. Kupodivu platna.

Skoda, ze se nesvezete Thalysem: Kolegove tvrdi, ze jsou na vyssi urovni nez bezna hazejici ICE.
12.2. 03:38 Christoph Heinrich
Rozbalit Rozbalit vše Re:
Nebankovní půjčka na 48 hodin. Potřebujete financování pro svůj dům, pro své podnikání, koupit auto, koupit motocykl, vytvořit si vlastní podnikání, nepochybovat o své osobní potřeby. Nabízím osobní půjčky od 50 000 do 60 000 000 Kč s roční úrokovou sazbou 2%. Nezáleží na množství. V žádosti o úvěr uveďte přesnou částku, kterou chcete splatit, a datum splacení. Zašlete nám své osobní půjčky e-mailem: christophheinrichloan@gmail.com

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.