Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nastavit to všechno je celkem dost práce, ale děláš to v podstatě jednou a napořád.S tím bych tak úplně nesouhlasil. Je to už nějakou dobu co vyšel Awesome 3.5, ale zůstávám na 3.4, protože v konfiguraci došlo k hodně změnám a jsem línej to zase celý přepisovat. Podle mailing listu trpí 3.5 nepříjemnýma bugama, jako třeba vyšší zátěž CPU při běhu widgetů. Jestli používáš verzi 3.5, tak bych si tvoje konfiguráky rád prošel a až bude nálada, tak si doma cvičně zkusim upgrade.
Tá väčšia záťaž je len kvôli driverom grafiky (RGB vs. ARGB). Pri vypnutí ARGB (--no-argb) sa správa celkom slušne. Na staršom stroji mi ale začal vysieť resize okien myšou (ako keby nezareagovalo na pustenie tlačidla myši a resizovalo to ďalej kým som ešte raz neklikol). Na výkonnejšom hadvéri to problém nerobí.
Mimochodom vynikajúca sada widgetov pre awesome je Blingbling.
Mimochodom vynikajúca sada widgetov pre awesome je Blingbling.
Jenom škoda, že do verze 3.5 ještě není přepsaný widget pro kalendář.
Větší zátěž nemůžu porovnat, předchozí verzi awesome jsem nepoužíval. Zase to není tak hrozné, abych si kvůli tomu nechal vrtat koleno.
Dal jsem dohromady konfiguráky. Bohužel se to do přílohy nevešlo, tak jsem si řekl, že vyzkouším práci s Github. Omlouvám se, že to tak trvalo. Takže konfiguráky najdete tady.
Tiskni
Sdílej: