Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Nevím proč, ale stále to není ono.
Mít taskbar v docku je podle mého blbost. Velmi špatně se to používá. A jak se ten dok pořád roztahuje, když dělá různé efekty, tak všechny ikonky poskakují a je to jako střelba na živý terč.
Jde vůbec na Mac nastavit normální taskbar, jako má třeba obyčejné gnome?
Z hlediska použitelnosti mohu jen souhlasit. Nová ikonka po spuštění je opravdu zbytečná. Bílá tečka u ikonky je zcela vyhovující. Podobný způsob bude užit i v přicházejících Windows 7. Takže si nemyslím, že by to nebylo ku prospěchu.
Btw. místo cairo dock bych použil Gnome Do, které nabízí právě výše zmíněnou funkcionalitu a nové ikonky se po spuštění neobjevují.
To je ten „taskbar“ na tom docku potom celkem zbytečný, protože expose ani screen edges(corners) nemá s taskbarem a dockem nic společného. Ta tečka potom plní jen takovou informační hodnotu, kterou ale stejně nevidíte, protože (jak říkáte) máte většinou času schovaný dock.
A když už se tak bavíme.. Chtěl bych se zeptat, jak je to na Mac s virtuálníma plochama. Párkrát sem se dostal k Macu, ale práce s plochama mi připadala celkem chaotická.
Tiskni
Sdílej: