Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
a bude este horsie !!! ked Ubuntu prejde na Mir tak potom ostava dufat ze
1) komercne ovladace nejak fy NVIDIA spravy aj pre Mir
2) u ATi open source je zial bieda, ak cches 2d a ti staci 2d tak open source radeon hd ovladac je super funguje na nom aj uspavanie ale 3d bieeeda a FGLRX su derave to je humus.
3) Intel zatial ma open ovladace zatial
ako pre mna je open source cislo 1 ale niekedy mam chut aj na nejaku hru a mam pci express uspornu grafiku Radeon HD 8490, mal som aj AMD AM1 5350 a tiez proste AMD zatial v linuxe najlepsie bez problemov je open zo slabsim 3d vykonom
Mňa najviac nasralo to, že keď som najprv inštaloval Ubuntu 15.10, tak s tými open ati ovladačmi to ako-tak fungovalo, použil som teda to klikátko pre BFU, nech to nainštaluje ten originál fglrx a pre istotu som reštartol. Ono to začalo bootovať a na monitore kde nič-tu nič. Ono je to pre BFU asi úľava, keď začne dostávať na fórach rady, ako "Stlač ctrl-alt F1 a sprav to z konzoly", otázkou ale je, kde tú konzolu nabrať, keď monitor sa tvári ako na funuse ale nie ako účastník ale ako hlavný aktér. Sakra, keď tam dám to tlačítko, chcelo by to aspoň nejakú výstrahu, že by sa to mohlo správať aj nejako nekorektne!!! Hádam to odvtedy spravili, lebo BFU to asi moc vtipné nepríde.
Nainštaloval som teda LTS verziu. Tu to bolo vpodstate aj s tými fglrx vporiadku, pokiaľ som teda nechcel upgradnúť kernel alebo spojazdniť multimonitor. V tom prvom prípade sa opakovala situácia z verzie 15.10. Čo sa týka toho multimonitora, tak už sa to zdá byť o.k. Ak by ale niekto chcel nejaký postup, tak bohužiaľ, nedokážem tú postupnosť krokov interpretovať ani keby som sa posr...
Inak Ubuntu a Unity je docela fajn, už som si na to zvikol.
Tiskni
Sdílej: