abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1969 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Mé další desktopy

    Fedora MATE na OpenPOWER
    Fedora MATE na OpenPOWER



    FVWM an Ubuntu
    FVWM an Ubuntu

    Indigo Magic Desktop/4Dwm na SGI Indigo
    Indigo Magic Desktop/4Dwm na SGI Indigo

    Nejoblíbenější desktopy

    fluxbox, conky, adesklets
    fluxbox, conky, adesklets

    ntb>> debian lenny
    ntb>> debian lenny

    Nic
    Nic

    Rpg desktop
    Rpg desktop

    Když ho miluješ, není co řešit
    Když ho miluješ, není co řešit

     další »

    Fedora MATE na OpenPOWER

    Fedora MATE na OpenPOWER

    Trochu aktualizované MATE (barvičky terminálu jako v IRIXu, tapeta, klávesové zkratky, téma XMMS a tak).

    Musel jsem to uložit do JPG, protože PNG je prý příliš velké.

    nula | 31. 8. 2019 | Zhlédnuto: 1386× | Oblíbenost: 2

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.11.2019 11:42 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora MATE na OpenPOWER
    dělals na tom někdy nějaký benchmarky? Jakej pro to máš use case? Co wine? Gaming? Díky :)
    29.12.2019 21:02 nula | skóre: 22 | blog: archaic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora MATE na OpenPOWER
    Benchmarky jsem žádné nepouštěl. Pomalé to opravdu není...

    Hry - no, Doom jede, ale posledních pár let hry prakticky nehraju. Víc jsem tedy zatím netestoval.

    Asi to ani nemá smysl, dokud tam nestrčím grafickou kartu (k tomu jsem se ještě nedostal, protože zatím jsem ji na nic podstatného nepotřeboval - integrovaná 2D grafika mi zatím stačí).

    Wine tu nejede a nepojede (z principu vyžaduje x86). Když to musí být, pouštím ReactOS v QEMU.To QEMU jede čistě emulovaně, takže rychlost podle očekávání nic moc. DOSbox jede v pohodě.

    Use case - no, je to domácí workstation: LaTeX + tvorba obrázků (XFig, LibreCad, Gnuplot, ParaView), nějaké technické výpočty (vlastní FEA software, GNU Octave apod.), programování (C, Tcl a tak) a pak takové ty "běžné" věci jako používání OpenOffice, WWW, jednoduché úpravy obrázků...

    V podstatě jediná věc, kde jsem narazil, je připojení zařízení s PalmOS 4.x přes USB - to mi prostě nefunguje (Palm OS 5 je v pohodě, OS 3 a starší přes USB-serial adaptér taky). Netuším, zda je problém v platformě neb ve Fedoře (na x86 stroji mám jen Ubuntu a tam to jelo i s Palm OS 4).
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.