abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    24.4. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 765 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Externí E-mailový klient a Firefox

    24.10.2005 22:20 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Externí E-mailový klient a Firefox
    Přečteno: 171×

    Ahoj, potřeboval bych poradit, jak nastavit ve Firefoxu externího E-mailového klienta, aby reagoval správně na odkazy typu mailto.

    Všude se doporučuje nastavit v about:config tyto tři věci:

    network.protocol-handler.app.mailto
    network.protocol-handler.expose.mailto
    network.protocol-handler.external.mailto
    
    (První z nich je string s cestou ke klientovi a další mají být true.)

    V mém případě tomu tak ovšem není.

    1. Nefunguje to ani náhodou. Ani po restartu prohlížeče. Žádná reakce, žádný pokus o spuštění něčeho.
    2. První z položek jsem tam vůbec neměl. Musel jsem ji napřed doplnit, implicitně tam nikde není.
    3. Jako E-mailového klienta používám "obyčejnou" Mozillu. Má parametr --compose, kterým se spustí okno na psaní zpráv, ale další parametry nebere. Tudíž není možné předat mailovou adresu.
    4. Thunderbird použít nemůžu, protože mi nefunguje (nestahuje zprávy) a nikdy nefungoval.

    Mám verzi 1.7. Co s tím? Řešil už někdo z vás podobný problém? V "normální" Mozille to fungovalo hned, ale ta má svého vlastního mailového klienta.

    Odpovědi

    25.10.2005 00:52 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí E-mailový klient a Firefox
    Pod FC mě to funguje bez problémů jak firefox tak thunderbird.

    >Thunderbird použít nemůžu, protože mi nefunguje (nestahuje zprávy) a nikdy nefungoval.

    Tak to správně nastavit podle toho kde ty maily máš, jinak některé fre maily neumožnují stahovat maily pomocí pop nebo imap nebude to tímto ? Nebo se to u nich musí povolit.
    25.10.2005 07:56 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí E-mailový klient a Firefox
    To já mám na POP a Thunderbird POP samozřejmě zná. Všem ostatním lidem, které znám, u stejných mailových serverů funguje...
    25.10.2005 01:16 tomas84 | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí E-mailový klient a Firefox
    Netušil jsem, že to ve firefoxu lze nastavit, ale zkusil jsem (řetězec network.protocol-handler.app.mailto jsem také musel přidat) a funguje to okamžitě, bez restartu prohlížeče. Zapsal jsem jen kmail a při kliknutí na odkaz se automaticky otevře kmail s novou zprávou pro daného příjemce.
    25.10.2005 07:54 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí E-mailový klient a Firefox
    No právě. Já ať tam napíšu cokoliv, třeba mozilla nebo /opt/mozilla/bin/mozilla --mail nebo jakoukoliv kombinaci, nic se neděje.
    25.10.2005 02:06 outrage | skóre: 20 | blog: Outrage's Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí E-mailový klient a Firefox
    network.protocol-handler.app.mailto
    zadejte absolutni path k programu
    network.protocol-handler.expose.mailto
    true
    network.protocol-handler.external.mailto
    true
    V mém případě tomu tak ovšem není.
    Nepisete, jaky program tedy chcete pouzit. Kmail a TB jede bez potizi.
    První z položek jsem tam vůbec neměl. Musel jsem ji napřed doplnit, implicitně tam nikde není.
    To zase neni nikterak dramaticke...
    Jako E-mailového klienta používám "obyčejnou" Mozillu. Má parametr --compose, kterým se spustí okno na psaní zpráv, ale další parametry nebere. Tudíž není možné předat mailovou adresu.
    Proc nepouzivate Mozillu i jako browser, kdyz uz ji pouzivate jako mail klienta? Jinak tady tvrdi, ze mozilla -compose some@thing.xx funguje. Nemuzu vyzkouset, ale na Vasem miste bych si pohral s uvozovkami, pripadne backslashi...
    Thunderbird použít nemůžu, protože mi nefunguje (nestahuje zprávy) a nikdy nefungoval.
    Vam nikdy nefungoval. Vsem ostatnim funguje, takze kde bude chyba? Mozna vlastne ani nechcete, aby fungoval... dejte vice informaci a poradime.
    Není-li to pravda, je to velmi dobře vymyšleno.
    25.10.2005 08:07 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí E-mailový klient a Firefox
    zadejte absolutni path k programu

    To jsem zkoušel samozřejmě několikrát, v různých podobách, třeba ještě s parametry --mail nebo --compose. Ono nic.

    Nepisete, jaky program tedy chcete pouzit. Kmail a TB jede bez potizi.

    Chtěl bych zatím "obyčejnou" Mozillu. KMail nemám příliš v oblibě a Thunderbird u mě ještě pořád nefunguje (viz dále.)

    Vam nikdy nefungoval. Vsem ostatnim funguje, takze kde bude chyba? Mozna vlastne ani nechcete, aby fungoval...

    Zmiňoval bych se snad o něm, kdybych nechtěl, aby fungoval? Tady je podrobnější popis problému.

    Proc nepouzivate Mozillu i jako browser, kdyz uz ji pouzivate jako mail klienta?

    Nemá některé vlastnosti, které se mi u Firefoxu líbí - třeba rychlé a pohodlné nastavení, rychlý přístup k mazání cache a historie apod.

    Jinak tady tvrdi, ze mozilla -compose some@thing.xx funguje.

    Taktéž jsem se s tím tvrzením setkal. Mně naskočí okno Compose, ovšem bez vyplněné E-mailové adresy, takže ji tam stejně musím ručně opsat.

    25.10.2005 14:43 outrage | skóre: 20 | blog: Outrage's Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí E-mailový klient a Firefox
    "Obycejna Mozilla" neni zrovna elegantni reseni pri pouzivani FF, takze bych se asi zameril na ten TB. Zapnout ve spoustecim skriptu debug rezim, vytvorit novy profil (ne jen smazat ucty), vytvorit rucne ucty (neimportovat). Mailto na TB pak neni problem (ani a href z TB na FF). Take bacha na autentifikaci, ted nevim, jestli ji freemaily vyzaduji ci ne, kazdopadne odzkouset.

    PS: Asi si kvuli Vam stahnu Mozillu;)
    Není-li to pravda, je to velmi dobře vymyšleno.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.