Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.
Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani
… více »VFS:Cannot open root device "30a" or unknown-block(3,10)
Please append a correct "root=" boot option
Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(3,10)
Takhle vypada lilo.conf:
image = /boot/bzImage-2.6.14-gentoo-r2
root=/dev/hda10
label=Gentoo
read-only # read-only for checking
append="video=vesafb:mtrr,ywrap,1024x768-32@85"
Samozrejme v jadre mam zakompilovnou podporu filoesystemu, ktery je jak na boot tak na root stejny, ext3...
Ne,nedal jsem ho jako MODUL
(jadro je 2.6.14-gentoo-r2)
Boot-/dev/hda3
Root-/dev/hda10
Lilo vkladam do MBR disku /dev/hda
Skusil jsem jadro genkernel, to mi nefunguje z jineho duvodu, ale docetl jsem se ze je to normalni, takze sem to dal neresil.
Taky sem skusil dat lilo na /dev/hda a druhy na /dev/hda3,a do prvniho to dat jako other...
Skusil jsem do lilo polozky root= dat /dev/hda3
Vse bez vysledku...
Prosim pomozte, jsem bezradny... hledal jsem vsude
lilo po vytvoření lilo.conf?
Máš v jádře podporu pro IDE řadič a pevné disky (CONFIG_BLK_DEV_IDEDISK=y, CONFIG_IDE_GENERIC=y, apod.) ?
... Mno sem trouba....
Takze moc diky...
A tet se mi vyklubal novej problem
VFS:Mounted root (ext3 filesystem) readonly.
...
Kernel panic - not syncing: No init found. Try passing init= option to kernel
Na root disku mam /sbin/init...
Skousel sem to i s parametrem jadru init=/sbin/init ... taky nic...
Jedine co me napada, jestli si ten init nehleda este nejakej skript v /etc, protoze /etc mam na jinym disku, jestli mam pravdu, tak prosim poradte jak to mam udelat aby ho to naslo...no a jestli nemam pravdu, tak taky prosim o radu
PS: Sem si myslel ze uz linux skoro jaks taks zvladam, ale instalace Gentoo me zacina utvrzovat v tom, ze este zdaleka ne
((
/etc z toho jinýho oddílu na root oddíl.
Přijdeš tím o nějaký místo na disku, ale ušetříš si práci (předpokládám, že ten /etc oddíl je tak malý, že není k použití, a že nejde spojit s jiným oddílem)
Tiskni
Sdílej: