abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 738 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Starmodem Xb Aethra (USB)

    20.12.2005 17:47 Petr
    Starmodem Xb Aethra (USB)
    Přečteno: 24136×
    Dobrý den. Nemáte s tímto modemem nějaké zkušenosti? Ať hledám jak hledám, nemohu nikde nalézt žádné ovladače.

    Odpovědi

    CIJOML avatar 20.12.2005 22:34 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    posli vypis lsusb a treba ti nekde pomuze
    Matyáš Dvořák avatar 21.12.2005 11:28 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Na telekomu rikali ze by tenhle modem mel fungovat pod linuxem, na http://spazioinwind.libero.it/paolo_minazzi/aethra-starmodem.html je navod, ale vypada to celkem komplikovane...
    Matyáš Dvořák avatar 21.12.2005 11:34 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Jeste jsem nasel tohle:

    I think there is a driver http://eciadsl.flashtux.org/download/beta/, but it is not easy to install. For 2.6 you need the kernel patch http://eciadsl.flashtux.org/download/beta/. Sorry I don't have step by step instructions. I believe it is in 2.6.7 kernel, so by the time that kernel is released for Fedora things should be easier.
    21.12.2005 15:40 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Dik za vase rady. Az prijedu ze skoly domu tak to vse vyzkousim. Co se tyce toho telecomu, tak me psali, ze tento modem ma oficialni drivery jen pro wokna :-(
    Matyáš Dvořák avatar 23.12.2005 15:15 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Tak dej prosimte vedet jak to slo jestli budes mit treba nejakej jednodusi postup nez je v tech linkach jak jsem poslal...zarizuju adsl pritelkyni a na telekomu rekli ze uz nemaji modem sagem, ale ze tenhle by mel fungovat pod linuxem, pani ktera tam sedela mi neverila ze nemam na pocitaci widle, ze prej to neni mozny... :) :) :) tak se ptala nejakyho sefa a ten rikal ze pod linuxem funguje, akorat se musi stahnout ovladace, tak jsem zvedavej jak to pujde...
    27.12.2005 14:57 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Tak zatim jsem to nerozchodil :-(. Driver mám z http://dev.eagle-usb.org/wakka.php?wiki=EagleUsb230 Po instalaci a kofiguraci se to tváří, že je vše OK, ale připojení se nezdaří.
    Matyáš Dvořák avatar 3.1.2006 18:24 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Je neco noveho? Nebo jsi uz zkouseni zabalil ???
    3.1.2006 19:00 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Novýho nic. Bohužel nemám čas se tim teď zabejvat.
    27.12.2005 15:38 Tomas F.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Zkusenosti s timto modemem mam, ty nejhorsi. Dodany modem byl vadny a hned sel na reklamaci, kde mi rekli ze nechapou proc tenhle modem vubec telecom nabizi a je to doslova sh*t
    23.2.2006 11:14 Zdenda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    no vidis a me funguje bez problemu :-D
    Matyáš Dvořák avatar 23.2.2006 13:21 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    a co mas prosimte za distribuci a postupoval jsi podle ktereho navodu?
    20.3.2006 23:06 z3lda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Zkus na této stránce kontaktovat výrobce http://www.aethra.it/worldwide/techform.asp?M=270 vše vyplń a do kolonky serial number zadej posledních 6 čísel na nálepce s čárovym kodem. Angl. se dotázej na ovladač pro linux a na email ti přijde odpověd s odkazem na stažení. já to zatim nerozběhal-problém s novějším jádrem? nevim. Dejte pls. vědět
    Matyáš Dvořák avatar 25.3.2006 20:28 Matyáš Dvořák | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Taky je moznost zaskocit do telepointu a modem si vymenit s tim ze nefunguje pod linuxem treba za sagem...
    31.3.2006 22:19 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Muzes to prosimte trochu rozepsat? Ja jsem tam zkousel uz dvakrat psat, jestli je jako mozny ten modem vymenit, ale zadna odpoved. Nebo mam ten modem proste vzit, soupnout do krabice a jit s nim do telepointu s tim, ze chci sagem?
    7.4.2006 08:13 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Tak uz mi konecne (asi po tejdnu odpovedeli) : "Máte možnost modem osobně odevzdat na značkovou prodejnu telepoint a zakoupit si modem který Vám bude vyhovovat. V případě že jste původní modem již zaplatil, tak Vám tuto částku odečteme v dalším vyůčtování." Co z toho plyne? Je to presne jak jsi psal a ja ho letim vymenit.
    28.10.2006 15:49 Aleš Hološka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Zkus na této stránce kontaktovat výrobce http://www.aethra.it/worldwide/techform.asp?M=270 vše vyplń a do kolonky serial number zadej posledních 6 čísel na nálepce s čárovym kodem. Angl. se dotázej na ovladač pro linux a na email ti přijde odpověd s odkazem na stažení. já to zatim nerozběhal-problém s novějším jádrem? nevim. Dejte pls. vědět
    Podařilo se ti to rozběhat?
    27.3.2006 20:36 elva
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Potřeboval bych se jenom zeptat - jestli už se někomu někdy povedlo rozchodit tenhle modem pod LINUXem. Jakmile budu vědět, že ano. Tak už si ho roschodím. Jinak je to pro mě ztráta času a jdu ho vrátit. Moc dík.
    28.3.2006 07:27 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Vcera mi prisel ten ovladac. Takze az v patek prijedu ze skoly, vrhnu se na to :-) Doufam, ze to pude.
    31.3.2006 22:10 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Tak podle me si ten driver rozumi jen s 2.4 jadrem. Na 2.6 jsem to rozjet nedokazal.
    3.5.2006 16:00 Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Prosímtě mám ten samý modem a anglicky nic moc neumím.Mohl bis my ten ovladač poslat na tzboril@atlas.cz Dík moc
    10.4.2006 11:05 PKL royal group s.r.o.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    USB modemy Aethra se dodávají standardně s instalačním CD. V případě, že uvedené CD je vadné, požádejte Vašeho dodavatele o nové CD. Poruchovost modemů Aethra je nejnižší ze všech typů USB modemů dodávaných Českým Telecomem a.s. Samozřejmě není možné poruchovost vyloučit absolutně. Vadné modemy jsou pravidelně 2x týdně vyměňovány za nové. I v tomto ohledu patří Aethra i její distributor k nadprůměru na českém trhu. Modem má dvě nevýhody resp. podmínky dobré funkčnosti: 1. jeho funkčnost při vzdálenosti přesahující 5-6 km od tel. ústředny rapidně klesá 2. je nutné vyčkat na synchronizaci (ca. 1 min. nebo v závislosti od kvality tel. spojení i déle, max. 3 min.)

    Je li synchronizace neúspěšná i přes správné zapojení a akceptovatelnou vzdálenost od tel. ústředny jedná se nejspíš o vadné zařízení, které Vám prostřednictvím Vašeho dodavatele distributor po otestování vymění. S instalací modemu se automaticky nainstaluje program pro testování zařízení. (ikona DSL Test) I tímto programem lze vyhodnotit funkčnost zařízení velice jednoduchým způsobem.

    Samozřejmě je nutné si uvědomit, že se jedná o USB zařízení, které je svým charakterem velice citlivé na softwarové odchylky: konflikty s jinými zařízeními, útoky z internetu apod.
    27.4.2006 00:54 Sandik | skóre: 13 | blog: obcasny_obcasny_blog | Praha (když zrovna nejsem někde jinde ;o)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Ehm... Hezké, ale nevšiml jsem si, že byste odpověděli na položenou otázku, tj. Jesti ho lze zprovoznit pod Linuxem...

    S vaší "odpověďí" je to tak, jako by dealer vychvaloval přednosti jeho vysavače ve srovnání s konkurencí, a nevšimli si přitom, že dotyčný nemá doma zavedený elektrický proud ;o)
    ...
    3.5.2006 20:46 JwvGoethe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Měl sem stejný problém na SUSE linux 10.0. Ovladače Eagle USB jsou v pořádku(téměř). Najdi si návod http://cs.wikibooks.org/wiki/Eagle-USB tenhle stačí. a po instalaci a zadání startadsl otevři ještě jeden shell dej stopadsl a zase v prním shellu startadsl a mělo by to jít. ifconfig navíc vypíše ppp0 lo.
    27.9.2006 07:36 Rusttaf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Zdravim, zkousel jsem to instalovat podle toho navodu, ale bohuzel mi to nefungovalo. Vyhodilo mi to chybu, kdyz jsem chtel kompilovat (predpokladam, ze prave to dela prikaz make) ten eagle-usb-2.3.2 ovladac. pridavam vypis z terminalu:

    rusttaf@rusttaf-desktop:/media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2$ make make -C driver make[1]: Entering directory `/media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver' USE_CMVS=1 make -C /lib/modules/2.6.15-23-386/build SUBDIRS=/media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver modules make[2]: Entering directory `/usr/src/linux-headers-2.6.15-23-386' CC [M] /media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver/eu_main.o CC [M] /media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver/eu_utils.o CC [M] /media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver/Pipes.o /media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver/Pipes.c: In function ‘eu_write_completion’: /media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver/Pipes.c:922: error: ‘URB_ASYNC_UNLINK’ undeclared (first use in this function) /media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver/Pipes.c:922: error: (Each undeclared identifier is reported only once /media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver/Pipes.c:922: error: for each function it appears in.) make[3]: *** [/media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver/Pipes.o] Error 1 make[2]: *** [_module_/media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver] Error 2 make[2]: Leaving directory `/usr/src/linux-headers-2.6.15-23-386' make[1]: *** [eagle-usb.ko] Error 2 make[1]: Leaving directory `/media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2/driver' make: *** [build] Error 2 rusttaf@rusttaf-desktop:/media/RUSTTAF2/ubuntu/eagle-usb-2.3.2$

    Muzete mi rict, kde muze byt problem? kompletni vypis je zde: eldar.cz/rusttaf/linux/instalace.txt

    Diky za kazdou radu
    5.5.2006 23:18 radek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    spíš že proud je 120 V a nabizi vysavač na 220
    30.5.2006 16:31 kyry
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Radku, proud je v Ampérech to co je 220, to je ve Voltech
    4.9.2006 23:11 Standa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    PORADÍ MI NĚKDO s tímto problémem? Mám AMD Sempron 2600+ 64bit základní deska K8NF4G-SATA2 , při instalaci softwaru OK po restartu PC to chce zapojit modem, zapojím a následně jakmile najde nový hardware,pokouší se jej nainstalovat ale ouvej, asi po 3 sekundách hledání souborů se celej komp zasekne a nic nepomůže, jen restart a takhle to jde dokola. Vše je vpořádku zapojené a nevím kde je chyba, písne mi někdo na mail ? díky : simek.stanislav@seznam.cz
    19.10.2006 12:52 Jindřich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    ovladače: http://list.driverguide.com/list/company2019/index.html
    29.10.2006 20:25 Mikesh2 | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Dobry den,

    podarilo se vam nekomu to rozchodit?
    OpenMoko .. budoucnost mobilnich OS
    26.11.2006 12:47 Luděk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    To není problém rozchodit. podle toho návodu, jen se musíte 2 krát zkusit pripojit. That´s it.
    5.1.2007 22:44 Bali
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Jsem zoufalej, chci linuxy, ale kvůli tomu modemu jsem zase skejsnul na Wokenicích, nejdou mi nainstalovat ty ovladače
    24.4.2007 17:03 peta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    prosím, prosím mám problém. mám nový Windows vista a tenhle modem mi tam nechce běhat. nevíte někdo co s tím???
    24.3.2008 19:43 tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    musis spustit instal. cd k modemu v rezimu win xp (otevres cd a kliknes na soubor setup.exe pravym tlacitkem, zvolis vlastnosti a druha zalozka obsahuje nabidku spustit v rezimu kompatibility s...)
    31.5.2008 12:05 Dominik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Jo tak mam stejnej problem to co pises sem udelal a velky kulovy po restartu pc to napise ze windous nemohl dokoncit instalaci pak naskoci klasicka tabulka ye jesi nemam zapojeny kabel at ho zapojim nyni ze probiha instalace pak to pul hodiny srotuje a stejne nic ani to nehodi hlasku proste nic .
    22.8.2008 08:52 to je jedno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Starmodem Xb Aethra (USB)
    Tuhle jsem ho rozjížděl na XP SP3 s ovladači z webu O2 a taky hodně zlobil, zasekl se někde na HW a nechtěl pokračovat, připadalo mi, že je to tím, že nemá certifikovaný ovladač, tak jsem zkusil zpět a přepnout způsob instalace (automaticky to nejde), pak to normálně jelo, finta byla jen v tom, že to furt samo mačká další, takže to chce nějakou fintu, třeba myší zpět a šipkou dolů dost rychle změnit způsob instalace, než zase stihne přejít na další, ve Vistě to beztak bude podobné né-li horší.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.