Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Zdravim
Nainstaloval jsem si FreeBSD 6. Po instalaci zakladniho systému jsem doinstaloval Xorg, xmms, mplayer, xfce4 a další. Vše bylo ok, než jsem spustil Mplayer...u toho jsem si všiml, že se film po cca 8mi sekundových intervalech "seká" (tzn. asi na 0,5s zastavuje). Od té doby, co mi to poprvé udělalo v Mplayeru se to začalo objevovat i v xmms. Během toho půlsekundového zamrznutí ani nepohnu myší. Dělá to i po restartu PC...
Předešlou instalaci FreeBSD (taky 6, ale o jednu verzi starší Xfce4) jsem smazal ze stejného důvodu....netušíte někdo, kde je problém ?
Z.H.
P.S..je to notebook Dell Latitude CPi.. zvukovka i grafika Neomagic 256
'multimedia/mplayer' => [ 'WITH_OPTIMIZED_CFLAGS=yes', 'WITH_GTK2=yes', 'WITHOUT_3DNOW=yes', 'WITH_LANG=sk', ],
No moc času na hraní nemám, i když uprostřed zkouškového se vždycky chvilka najde. Linux jsem zkoušel (ArchLinux), ale tam jsem měl zase jiné problémy.
Zjistil jsem pár doplnujících věcí:
Jo a ješte k tomu kompilování z portů. Hned po instalaci z CD jsem updatoval porty a pak z nich instaloval to Xfce, Mplayer...
Zjistil jsem, že příčinou je xfce4-battery-plugin. Pokud ho vypnu, přestane to, pokud ho zapnu, dělá to i ROOTovi.
Chtěl jsem zkusit stáhnout jinou verzi, ale nevím, jestli to pomůže, protože to zatunhutí se objeví i když v konzoli napíšu apm
Tak jsem zjistil, že to vůbec nesouvisí s xfce4. Jakýkoli prográmek, který ukazuje stav baterie (zkoušel jsem xbatt a xbattbar) způsobuje to samé, jen v různých intervalech.
Jakmile se proste neco zeptá na stav baterie, NB zůstane na půl sekundy viset....
Netušíte někdo, co s tím ?
Jádro jsem překompiloval. Používal jsem GENERIC, kde o ACPI nic není a APM jsem nekompioval.
Zatím to mám tak, že používám xbattbar, který neovlivnuje přehrávání v xmms, ale seká se jen obraz v mplayeru. Proto budu asi spouštět mplayer skriptem, kterej nejdřív killne xbattbar, pak spustí mplayer a po jeho ukončení zase z5 xbattbar...
Z.H.
Když ho při bootu vypnu (volba č.2), tak to nejede...
Xbattbar a jemu podobní píšou, že /dev/apm neexistuje, apod.
Tiskni
Sdílej: