Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Zdravim
Nainstaloval jsem si FreeBSD 6. Po instalaci zakladniho systému jsem doinstaloval Xorg, xmms, mplayer, xfce4 a další. Vše bylo ok, než jsem spustil Mplayer...u toho jsem si všiml, že se film po cca 8mi sekundových intervalech "seká" (tzn. asi na 0,5s zastavuje). Od té doby, co mi to poprvé udělalo v Mplayeru se to začalo objevovat i v xmms. Během toho půlsekundového zamrznutí ani nepohnu myší. Dělá to i po restartu PC...
Předešlou instalaci FreeBSD (taky 6, ale o jednu verzi starší Xfce4) jsem smazal ze stejného důvodu....netušíte někdo, kde je problém ?
Z.H.
P.S..je to notebook Dell Latitude CPi.. zvukovka i grafika Neomagic 256
'multimedia/mplayer' => [ 'WITH_OPTIMIZED_CFLAGS=yes', 'WITH_GTK2=yes', 'WITHOUT_3DNOW=yes', 'WITH_LANG=sk', ],
No moc času na hraní nemám, i když uprostřed zkouškového se vždycky chvilka najde. Linux jsem zkoušel (ArchLinux), ale tam jsem měl zase jiné problémy.
Zjistil jsem pár doplnujících věcí:
Jo a ješte k tomu kompilování z portů. Hned po instalaci z CD jsem updatoval porty a pak z nich instaloval to Xfce, Mplayer...
Zjistil jsem, že příčinou je xfce4-battery-plugin. Pokud ho vypnu, přestane to, pokud ho zapnu, dělá to i ROOTovi.
Chtěl jsem zkusit stáhnout jinou verzi, ale nevím, jestli to pomůže, protože to zatunhutí se objeví i když v konzoli napíšu apm
Tak jsem zjistil, že to vůbec nesouvisí s xfce4. Jakýkoli prográmek, který ukazuje stav baterie (zkoušel jsem xbatt a xbattbar) způsobuje to samé, jen v různých intervalech.
Jakmile se proste neco zeptá na stav baterie, NB zůstane na půl sekundy viset....
Netušíte někdo, co s tím ?
Jádro jsem překompiloval. Používal jsem GENERIC, kde o ACPI nic není a APM jsem nekompioval.
Zatím to mám tak, že používám xbattbar, který neovlivnuje přehrávání v xmms, ale seká se jen obraz v mplayeru. Proto budu asi spouštět mplayer skriptem, kterej nejdřív killne xbattbar, pak spustí mplayer a po jeho ukončení zase z5 xbattbar...
Z.H.
Když ho při bootu vypnu (volba č.2), tak to nejede...
Xbattbar a jemu podobní píšou, že /dev/apm neexistuje, apod.
Tiskni
Sdílej: