Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Karta podporuje MagicPacket pro WOL, pomocí
ethtool -s eth0 wol g
mohu nastavit, aby WOL reagoval na MagicPacket. Nicméně po restartu opět hlásí, že WOL je deaktivován:
sudo ethtool eth0 | grep ake
Supports Wake-on: pumbg
Wake-on: d
Používám Gentoo, kernel 2.6.14., po vypnutí počítače nikdy nesvítí zelená kontrolka na síťové kartě. V BIOSu mám aktivní WOL.
Zvláštní je, že někdy se počítač probudit podaří (zvláště v "krátké" době po vypnutí), někdy (většinou) ne. Jakým směrem bych se měl ve zkoumání dále vydat?
Co mi přijde zvláštní, že i když nastavím pomocí ethtool parametr pro WOL, tak po restartu je opět nastavení zrušeno. "Probouzení" jsem zkoušel jak po LAN, tak zvenčí (a kontroloval jsem na firewallu, že packet byl forwardován na příslušný počítač).
Možná skončím u toho, že je to podivná síťovka a měl bych pořídit lepší - jakou?
Co mi přijde zvláštní, že i když nastavím pomocí ethtool parametr pro WOL, tak po restartu je opět nastavení zrušeno.Je mozne ze se sitovka nastavi do nejakeho jineho rezimu (proste nezapisuje se to do EEPROM). Pokud k ní máte ten dosácký nastavovací program skuste ji nastavit napevno parametry v te jeji EEPROM paměti. Prostě žádné auto. Natvrdo 10/100M half-full duplex atd.....
#!/bin/bash if [ "$IFACE" == "eth1" ]; then ethtool -s eth1 wol g fi
Pouzivam debian, ale myslim, ze by to melo fungovat vsude, pote provedte restart a date-li ethtool ethx (x je Vase cislo) tak by mel hlasit WOL zapnuty. Samozrejme si upravte skript na Vase hodnoty
Tiskni
Sdílej: