V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
A co přesně ti nefunguje? Jakej lirc používáš (z distribuce, ze zdrojáků)? To se pak radí dost těžko...
Vřele doporučuju nainstalovat lirc ze zdrojových kódů z lirc.org. V configure
scriptu je potřeba zvolit "Igor Ceskos variant", čož může bejt právě ten problém, že podporu pro tohle zapojení verze lircu z distribuce nemá (standartně není zapnutá). Jádro není potřeba kompilovat - lirc se překládá jako modul - je nicméně nutné mít jeho zdrojáky.
Co se týče dokumentace, tak zcela polopaticky je "překvapivě" instalace a konfigurace lirc popsána v dokumentaci na lirc.org.
configure
skriptu sem zvolil Igor Ceskos. Postupoval podle navodu. No divne je, ze to nechce chodit. Kazdopadne dnes vecer (az se vratim z prace), tak se do toho urcite pustim a snad uz uspesne ./setup.sh
, kde zvolim Home-brew (16x50 UART compatible serial port), COMx a Igor Cesko's variation. Save
configuration & run configure
make
a sudo make install
/etc/modules.conf
. Pridame radky alias char-major-61 lirc_serial sense=0
a options lirc_serial io=0x3f8 irq=4
(ten je snad pridan inst. skriptem automaticky).
ls /dev/lir*
. Bude to bude /dev/lirc
nebo /dev/lirc0
nebo /dev/lirc/0
nebo tak neco setserial /dev/ttyS0 uart none
modprobe lirc_serial
/etc/licd.conf
lircd /etc/lircd.conf --device /dev/lirc0
, device podle potreby
irw
by se mel po stisku tlacitka ovladace vypsat nazev tlacitka
irrecord
pouzijeme mode2
nebo xmode2
.
lircd --device /dev/lirc0
a pak ten mode2
.
Tiskni
Sdílej: