Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Take by mi moc pomohlo kdyby jste uvedli v diskuzi pro a proti provozovani Oraclu na techto distribucich.
Dik vsem predem.Jedinu nevihodu vidim v Red Hat-e ze sa musi kupit a platit licencie.
V tom rozdíl nebude, v případě SuSE by nejspíš šlo o SLES a ten je placený také. Na druhou stranu, nevidím v tom problém. Pokud už si někdo pořizuje Oracle, cena za RHAS/SLES pro něj asi nebude klíčovým faktorem a výhoda certifikované platformy a garance updatů a podpory mu za to asi stojí.
Chtelo by to jeste nejake srovnani, klady a zapory.
Zatim dik.
Jednoznacne doporucuji RedHat. Provozuji Oracle od verze 8 a RedHat 7.3 az po soucasny CentOS 4 s Oracle 10. Suse je sice taky podporovany, ale mam pocit, ze RedHat je "vic". Instalace je uz v podstate bezproblemova, doporucuji (krom oficialni prirucky) prostudovat http://www.puschitz.com/.
Suse mam u jednoho zakaznika a nemam z nej dobry pocit. Obcas tam neco zaskripe, aniz by mu nekdo ublizoval. Na RedHat se mi jevi Oracle (a nejenom on) stabilnejsi a sviznejsi. Celkove se mi na server RedHat zda lepsi (no flame).
Co se tyka komercniho RedHatu, pokud neni vyzadovan "placeny" OS - typicky pozadavek managera - neni nutne jej porizovat. CentOS je totiz RH, pouze se jinak menuje. BTW: pri instalaci Oracle je potreba prepsat obsah souboru /etc/redhat-release, ponevadz instalace Oracle kontroluje co je tam napsano a kdyz najde neco jineho nez chce (RedHat ...) tak rekne ze je to nepodporovany system
Ohledne OracleXE (Oracle zadarmo) tak je omezen na jeden procesor, vyuzije max 1GB pameti a velikost user_space - datovych souboru uzivatele je max 4GB.
Takze ze svych zkusenosti jednoznacne RedHat (nebo CentOS), funguje bezprobemove, dulezity je dobry HW - na Oracle hlavne dostatek pameti a rychle disky, neni dokonce nutne ani SCSI (tady ale zalezi nakonkretnim pozadavku - rychlost, bezpecnost atd.), ale to je uz o necem jinem.
Tiskni
Sdílej: