Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
FEATURES Supports both AC ’97 and HD audio interfaces 6 DAC channels for 5.1 surround S/PDIF output Integrated headphone amplifiers Variable rate audio Double rate audio (Fs = 96 kHz) Greater than 90 dB dynamic range 20-bit resolution on all DACs 20-bit resolution on all ADCs Line-level mono phone input High quality differential CD input Selectable MIC input with preamp AUX and line-in stereo inputs External amplifier power down (EAPD) Power management modes Jack sensing and device identification 48-lead LQFP package ENHANCED FEATURES Integrated parametric speaker equalizer Stereo microphone with up to 30 dB gain boost Integrated PLL for system clocking Variable sample rate: 7 kHz to 96 kHz 7 kHz to 48 kHz in 1 Hz increments 96 kHz for double rate audio Jack sense with autotopology switching Jack presence detection on up to 8 jacks Three software-controlled microphone bias signals Software-enabled outputs for jack sharing Auto-down mix and channel spreading Microphone-to-mono output for speakerphone Stereo microphone pass-through to mixer Built-in microphone/center/LFE/line-in sharing Built-in SURROUND/LINE_IN sharing Center/LFE swapping supporting all vendor speakers Microphone left/right swapping Reduced support component count General-purpose digital output pin (GPO) LINE_OUT and HP_OUT, headphone drive on bothJinak myslíte že to jsou špatné parametry?
Důvod proč od Creative?Protoze ten zvuk je proste dobrej - je to qualitni zvukovka. Prumerny uzivatel to vetsinou nevnima/neuvedomuje si to. Ale kdyz mas doma poradny repraky - a kdyz rikam poradny myslim poradny - a kvalitni zesilovac >150W, tak pak se uz dobra zvukovka pozna. Protoze spatna zvukovka postavi kvalitu zesilovace a repraku na hlavu.
Tiskni
Sdílej: