abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: wine restartuje xserver

    7.12.2006 17:49 Wiskas
    wine restartuje xserver
    Přečteno: 271×
    Nějakou dobu jsem bez problémů používal vlastnoručně zkompilovaný Wine 0.9.26. Ode dneška ale pokus spustit přes Wine jakoukoliv aplikaci restrauje xserver a vyhodí mě na přihlašovací obrazovku. Večer předtím jsem instaloval nějaké nové knihovny a updatoval systém, tak možná je to tím. Mám Debian etch, kernel 2.6.19 a ovladače od nVidie 1.0-9629, jestli je to podstatné.

    Díky za rady.

    Odpovědi

    7.12.2006 18:40 zvovka | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine restartuje xserver
    Podstatného je toho víc, nějaká chybová hláška by nebyla? Dost pravděpodobně je to způsobeno těmi novinkami, tak se klidně taky rozepište.
    Vsichni mate spinave zadky!
    7.12.2006 19:11 pakanek | skóre: 28 | Vyškov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine restartuje xserver
    Co takhle prohlédnout log X serveru tj. /var/log/Xorg.0.log (název bude možná trochu jiný, debian nepoužívá Xorg, ne?) a také výstup ze samotného Wine. Ten můžeš zkusit zaznamenat pomocí příkazu wine 2> ~/wine.err 1> ~/wine.run
    Všechno dobré je pro něco zlé.
    7.12.2006 21:02 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine restartuje xserver
    Mne neco podobneho delala Mozilla na XFree86 4.neco. Stacilo trochu vice zascrolovat s webovou strankou a schodilo to X server. Pak jsem to zkousel poustet pres Xnest, ten to taky odrovnalo. Zadna aplikace ani nic nestihla vypsat. Pravdepodobne chyba pri praci se sdilenou pameti (Gecko je znamo tim, ze vsechny pixmapy hrne na server.)
    8.12.2006 07:21 Wiskas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine restartuje xserver
    Wine ani xserver nenechává žádné logy, ale v kdm.log jsem našel tohle:
    X Window System Version 7.1.1
    Release Date: 12 May 2006
    X Protocol Version 11, Revision 0, Release 7.1.1
    Build Operating System: UNKNOWN 
    Current Operating System: Linux matrix 2.6.19-1.0f #1 Mon Dec 4 07:54:23 CET 2006 i686
    Build Date: 07 July 2006
    	Before reporting problems, check http://wiki.x.org
    	to make sure that you have the latest version.
    Module Loader present
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
    	(++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
    	(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
    (==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Thu Dec  7 19:48:03 2006
    (==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
    (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the GLX module; please check in your X
    (EE) NVIDIA(0):     log file that the GLX module has been loaded in your X
    (EE) NVIDIA(0):     server, and that the module is the NVIDIA GLX module.  If
    (EE) NVIDIA(0):     you continue to encounter problems, Please try
    (EE) NVIDIA(0):     reinstalling the NVIDIA driver.
    (EE) AIGLX: DRI module not loaded
        xkb_keycodes             { include "xfree86+aliases(qwertz)" };
        xkb_types                { include "complete" };
        xkb_compatibility        { include "complete" };
        xkb_symbols              { include "pc(pc105)+cz" };
        xkb_geometry             { include "pc(pc105)" };
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but "RALT" has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
    QImage::convertDepth: Image is a null image
    QImage::smoothScale: Image is a null image
    Link points to "/var/tmp/kdecache-root"
        xkb_keycodes             { include "xfree86+aliases(qwertz)" };
        xkb_types                { include "complete" };
        xkb_compatibility        { include "complete" };
        xkb_symbols              { include "pc(pc105)+cz+group(alt_shift_toggle)" };
        xkb_geometry             { include "pc(pc105)" };
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but "RALT" has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
        xkb_keycodes             { include "xfree86+aliases(qwerty)" };
        xkb_types                { include "complete" };
        xkb_compatibility        { include "complete" };
        xkb_symbols              { include "pc(pc105)+us+group(alt_shift_toggle)" };
        xkb_geometry             { include "pc(pc104)" };
    
    Backtrace:
    0: /usr/bin/X(xf86SigHandler+0x84) [0x80c4354]
    1: [0xb7ef7420]
    
    Fatal server error:
    Caught signal 11.  Server aborting
    8.12.2006 07:39 Wiskas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine restartuje xserver
    Tak jsem to vyřešil reinstalací posledních ovladačů. Ale stejně by mě zajímalo čím to mohlo být.
    8.12.2006 08:06 iSteve | skóre: 15 | blog: isteve
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine restartuje xserver
    Problem bude, predpokladam, zpusoben timto:

    a) Nainstaloval jsi nvidia ovladace z nvidia.com b) Vsechno krasne jelo c) Upgradoval jsi system... prepsal se libglx.so d) Od tehle chvile nic nepojede a kvuli rozdilum v API segfaultne X server pri pokusu o cokoliv s glx (vcetne glxinfo), o coz se snazi i wine

    Hodne stesti:)
    8.12.2006 10:07 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine restartuje xserver
    taky mi to takhle blblo a instalátor nvidie mě seřval že libglx.so není symlink, tak sem ho smazal a bylo to, nechápu že to za mě neudělal instalátor...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.