Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
modprobe fuse
adduser myusername fuse
chown root:fuse /dev/fuse
chmod +x /dev/fuse
chmod o+rw /dev/fuse
Vsecko slo. Uspesne jsem web mountnul(jako uzivatel) prikazem:curlftpfs ftp.server.cz ~/adresar/
Krasne si muzu vypsat obsah, prochazet web jako by byl na mem disku. Jenze kdyz dam vim index.php, objevi se mi cerna obrazovka. Dival jsem se, ze vlastnik a skupina souboru namountovaneho webu jsou root. Jak to mam spravit?
Jestli vas napada pohodlnejsi editace webu(javu neberu) tak piste:) Mam pomalejsi stroj(700MHz). Mozna by stacilo MC, jenze tam musim porad vypisovat login a heslo. Kdezto curlftpfs se podiva do ~/.netrc. Diky moc
:e ftp://login@stroj/cesta/soubor
nebo
:e scp://login@stroj/cesta/soubor
fuse:x:104:david
-rw-r--r-- 1 root root
Takže pokud z nějakého důvodu snaha o vytvoření souboru, jehož jméno začíná tečkou (nebo obecně jakéhokoliv souboru v tom adresáři) skončí usnutím někde v příslušném driveru, mohlo by to lecos vysvětlovat. :)
Radikální řešení je úplně zakázát swapfile (parametr -n, nebo :set noswp), případně nasměrovat swapfile na nějaké bezpečné místo (:set dir=~/tmp/ftp-vim, buďto do .vimrc, nebo jako parametr VIMka "+set dir=~/tmp/ftp-vim").
set noswapfile
fusermount -u ftp_adresar
, ale nejde. fuser adresar
, mi ukaze, ze tam vim soubor stale je. Navic to ani nemuzu killnout preskillall vim
kill -9 PID
kill -SIGKILL PID
killall
jak jsem zkousel pred tim.
Navic, kdyz vstoupim do adresare, ktery obsahuje namountovane ftp, dam cd ftp_adres
a stisknu TAB, aby se mi doplnilo jmeno, hryzne se mi i Xterm. cat soubor
funguje.
vi -n -u NONE
.
Tiskni
Sdílej: