Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
# File : .Xresources xterm*font: -*-fixed-medium-r-*-*-18-*-*-*-*-*-iso8859-* xterm*font1: -*-*-*-*-*-*-2-*-*-*-*-*-*-* xterm*font2: -misc-fixed-*-r-normal-*-8-*-*-*-*-*-iso8859-* xterm*font3: -b&h-lucidatypewriter-bold-*-*-*-12-*-*-*-*-*-*-* xterm*font4: -*-screen-bold-r-normal-*-16-*-*-*-*-*-iso8859-* xterm*font5: -*-lucidatypewriter-medium-*-*-*-18-*-*-*-*-*-*-* xterm*font6: -*-lucidatypewriter-medium-*-*-*-20-*-*-*-*-*-*-* xterm*font7: -dec-terminal-bold-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-iso8859-* XTerm*background: black XTerm*foreground: green XTerm*pointerColor: green XTerm*pointerColorBackground: black XTerm*cursorColor: navy XTerm*internalBorder: 3 XTerm*loginShell: true XTerm*scrollBar: true XTerm*scrollKey: true XTerm*saveLines: 1000 XTerm*multiClickTime: 250Problém je v tom, že z uvedených nastavení xterm akceptuje pouze fonty. Někde jsem udělal chybu,ale nevím kde. Může někdo poradit ? Dík moc. Jack Hokus
Řešení dotazu:
xterm -name XTerm
bude fungovat obracene - budou nastavene barvy, ale fonty spatne - tak se potvrdi podezreni, ze .Xresources jsou case sensitive. IMHO by tam tedy melo byt napr. xterm*background: black
.
Narazil jsem na článek, kde je vše pěkně vysvětleno, třeba Tě to bude taky zajímat:
X Window Systém: Atributy X klientů
File : .Xresources xterm*font: -*-fixed-medium-r-*-*-18-*-*-*-*-*-iso8859-* xterm*font1: -*-*-*-*-*-*-2-*-*-*-*-*-*-* xterm*font2: -misc-fixed-*-r-normal-*-8-*-*-*-*-*-iso8859-* xterm*font3: -b&h-lucidatypewriter-bold-*-*-*-12-*-*-*-*-*-*-* xterm*font4: -*-screen-bold-r-normal-*-16-*-*-*-*-*-iso8859-* xterm*font5: -*-lucidatypewriter-medium-*-*-*-18-*-*-*-*-*-*-* xterm*font6: -*-lucidatypewriter-medium-*-*-*-20-*-*-*-*-*-*-* xterm*font7: -dec-terminal-bold-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-iso8859-* xterm*background: black xterm*foreground: green xterm*pointerColor: green xterm*pointerColorBackground: black xterm*cursorColor: navy xterm*internalBorder: 3 xterm*loginShell: true xterm*scrollBar: true xterm*scrollKey: true xterm*saveLines: 1000 xterm*multiClickTime: 250Seděl jsem nad tím cca. dvě hodiny a nenapadlo mne, že řešení jsem měl celou dobu doslova před nosem. Tu dokumentaci prostuduju. Jack
Tiskni
Sdílej: