Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Čili jedu na hranu nože nebo mi "chybí" cca 1x PCI slot. (kde jsou ty doby 4xISA+3PCI :( ) Rád bych si nechal poradit, kterou z funkcí by šlo jednoduše nechat on-board, a kde raději zůstat na externí kartě. Cenově se chci držet co nejvíce při zemi - s 1GB RAM a výše uvedeným procesorem + nějakým rozumě velkým/malým diskem bych se chtěl vejít do 10-15 kkč (ale ta druhá hodnota je fakt strop) - s bednou a zdrojem, ale bez monitoru, optimálně s novým HID (/dev/mouse + /dev/keyboard) . Děkuji předem za rady
nesledoval jsem predchozi diskusi ..., ale - WOL umi dnes uz kazda deska. - nektere maji 2 sitovky na bordu - potrebu vice sitovek by mohl vyresit switch - RAID PATA pouzivam SIL0680 - grafiku ... ? asi nVidia (nektere maji nvidia na bordu) - SB Live! po bazarech za 350kc, mam a supr vcetne midi. - se 3ma PCI by se dalo najit. - desky s chipsetem 945P/PL maji i 4PCI sloty. Ale ti je intel soc. 775 napriklad E4300 , ta sama WATTaz.
Na mé nVidia Corporation CK8S Ethernet Controller, ovladač forcedeth:
ethtool -s eth0 wol g
Díky všem co mi radili s procesorem, asi nejspíš přeci jen skončím tady.U CzC jsem našel 65nm variantu toho procesoru s dvakrát tak větší cache, link. Na žádné srovnání jsem nenarazil, ale nějaký nárůst výkonu by tam měl být. P.S.: V titulku ti chybí vlk
Už jsem chvíli googlil, ale furt nevím co si myslet o hlášce Due to different Linux support condition provided by chipset vendors, please download Linux driver from chipset vendors' website or 3rd party website. ...Že na tom CD, co k tomu dostaneš, nebudou ovladače pro Linux (což tě nemusí bolet, pokud budou v jádře)
Tiskni
Sdílej: