Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Za 15000,- je IMHO jediný rozumný řešení některý z levných HPček. Můžeš sice mít v této cenové relaci i nějakej z nejlevnějších ASUSů, Acerů nebo Siemensů se zdánlivě lepšími parametry, ale nesrovnatelně kvalitnější zpracování těhle HPček oproti výše uváděným za těch 200Mhz frekvence CPU rozhodně stojí.
I na těch nejlevnějších modelech lze rozběhat prakticky všechno. Broadcomácký WiFiny sice přes ndiswrapper (i když někteří zde tvrdí, že už to obstojně funguje i s bcm43), ale toho bych se vůbec nebál - ve výsledku nic nepoznáš - fungujou stejně jako s nativníma ovladačema (včetně WPA).
Nebude problem s grafikou "Intel Graphics Media Accelerator" ?Naopak ! Tahle grafika je na Linuxu naprosto bezproblémová a v tomto ohledu se jí ATI ani Nvidia nemůže rovnat. Akcelerace běhá s driverem který je běžnou součástí jádra.
510 maj i jinou konstrukci než 63xx, 73xx a 74xx, která mi přijde trochu horší. (Ale co se týče denodenního používání, mám zkušenosti jenom s 63xx.)
!!! V CENĚ KAŽDÉHO NOTEBOOKU - Operační systém MS Windows
Tiskni
Sdílej: