Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Integrovaná webkamera na notebooku Acer 5620Z.
$lsusb Bus 006 Device 002: ID 064e:a101 Suyin Corp.****************************************************************
$xawtv -hwscan /dev/video0: OK [ -device /dev/video0 ] type : v4l2 name : Acer CrystalEye webcam flags: capture*********************************************************************
$ lsmod v4l1_compat 15364 2 uvcvideo,videodev v4l2_common 18432 2 uvcvideo,videodev usbcore 138632 5 uvcvideo,usbhid,ehci_hcd,uhci_hcd compat_ioctl32 2304 1 uvcvideo videodev 29312 1 uvcvideo**************************************************************************
xawtv -scan This is xawtv-3.95.dfsg.1, running on Linux/i686 (2.6.22-14-generic) xinerama 0: 1280x800+0+0 /dev/video0 [v4l2]: no overlay support v4l-conf had some trouble, trying to continue anyway Warning: Cannot convert string "-*-ledfixed-medium-r-*--39-*-*-*-c-*-*-*" to type FontStruct ioctl: VIDIOC_G_STD(std=0xb7d99450b7f9ce73 [PAL_B,PAL_B1,PAL_I,PAL_D,PAL_D1,PAL_N,PAL_Nc,PAL_60,?,?,SECAM_B,SECAM_H,SECAM_K,SECAM_K1, SECAM_L, ?ATSC_8_VSB,ATSC_16_VSB,(null),(null),(null),(null),(null),(null),(null),(null), (null),(null),(null),(null),(null),(null),(null),(null),(null),(null),(null),(null),(null)]): Invalid argument station "-scan" not found ioctl: VIDIOC_DQBUF(index=0;type=VIDEO_CAPTURE;bytesused=0;flags=0x0 [];field=ANY;;timecode.type=0;timecode.flags=0;timecode.frames=0;timecode.seconds=0; timecode.minutes=0; timecode.hours=0;timecode.userbits="";sequence=0;memory=unknown): Invalid argument ioctl: VIDIOC_DQBUF(index=0;type=VIDEO_CAPTURE;bytesused=0;flags=0x0 [];field=ANY;;timecode.type=0;timecode.flags=0;timecode.frames=0;timecode.seconds=0; timecode.minutes=0; timecode.hours=0;timecode.userbits="";sequence=0;memory=unknown): Invalid argument**********************************************************************************
$cat /dev/video0 > video.mpg cat: /dev/video0: No such deviceZ kamery prostě nic nevymáčknu , kromě občas zablikající diodky vedle čočky, máte někdo zkušenost s touto kamerou, nebo by mi mohl poradit kde by mohl být zádrhel ?
Tiskni
Sdílej: